O ponad 28 tys. mkw zwiększyły się dwa regionalne Centra Dystrybucyjne Rossmanna w Grudziądzu i Pyskowicach. Obecnie ich powierzchnia wynosi kolejno – 35 tys. mkw i 43 tys. mkw. W obu magazynach liczba pracowników przekroczyła 1100 osób. Obie budowy trwały około 12 miesięcy.

– Naszym zadaniem jako logistyki jest wspieranie rozwoju firmy. Co za tym idzie, potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Te inwestycje na pewno nam to ułatwią. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie – mówi Rafał Makarski, dyrektor działu logistyki, Rossmann.

Aby zapewnić w nowej, dobudowanej hali lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii zastosowano ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią). Zastosowano także oświetlenie LED, zużywające w porównaniu z tradycyjnym znacząco mniej energii. Więcej o rozbudowie magazynu w Grudziądzu przeczytasz TUTAJ.

– To duże inwestycje, nie tylko ze względu na skalę: dobudowaliśmy i wyposażyliśmy ponad 28 tys. mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, które zaspakajają nasze, wciąż rosnące potrzeby i spełniają wysokie wymogi ubezpieczycieli. Za nami miesiące wytężonej pracy, tym bardziej, że jednocześnie realizowaliśmy dwie rozbudowy – mówi Andrzej Podobas, kierownik działu inwestycji i nowych otwarć w Rossmannie.

Centra Dystrybucyjne Rossmanna, to nie tylko inwestycje. To także wyjątkowe miejsca pracy, zapewnia sieć kosmetyczna.

Przypomnijmy, że Rossmann to największa sieć drogerii w naszym kraju, która ma już u nas 1670 placówek i każdego roku powiększa swój zasięg. Nie inaczej będzie w tym roku i to mimo rosnącego znaczenia sprzedaży przez internet. Żadna inna sieć drogerii nie ma w Polsce tyle placówek, co Rossmann. Drogerie Natura to ponad 246 sklepów, Super-Pharm - niespełna 80 lokalizacji, Hebe jesienią 2022 roku uruchomiło 300. sklep, Kontigo ma zaledwie 19 punktów stacjonarnych. Od niedawna pozycję w Polsce buduje sieć drogerii dm (niemiecka), a jej bilans z początku 2023 r. to 9 drogerii stacjonarnych w Polsce, sklep online i aplikacja (dm ma też u nas dwa magazyny).

Więcej nt. znajdziesz TUTAJ.