Niemiecka sieć dyskontów Woolworth swój pierwszy sklep w Łodzi otworzy w Galerii Łódzkiej, w miejscu, gdzie wcześniej przez długie lata działał sklep marki Go Sport. Singapurska sieciówka, której współwłaścicielami są Rosjanie, zamknęła swoje sklepy tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Przez wiele miesięcy pomieszczenie stało puste. W tej chwili – jak donosi lokalna prasa - jest już oklejone zdjęciami ze sklepu marki Woolworth, która zapowiada otwarcie już tej wiosny.

Chwilę później sieć uruchomi swój sklep w centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Bawełnianka w Bełchatowie. Właśnie została podpisana umowa najmu. Woolworth zajmie 850 mkw. powierzchni i zaoferuje m.in. produkty gospodarstwa domowego, elektronikę, wyposażenie domu, tekstylia, dekoracje, zabawki czy artykuły plastyczne.

Galeria Handlowa Bawełnianka mieści się w sercu miasta, na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W obiekcie znajdować się będzie ponad 80 sklepów i punktów usługowych, strefa rozrywki z kinem i klubem fitness. Głównymi najemcami Bawełnianki będą m.in. jedyne w mieście marki Reserved, Half Price, Mohito, Cropp, House, Carry, W.Kruk, Vistula, Wólczanka, Pizza Hut, Ochnik czy eobuwie. Ponadto klienci będą mogli zrobić zakupy także m.in. w CCC, Apart, Rossmann, Pepco, Dealz, Verona, Vision Express, Tedi czy Media Expert. Swój market w najnowszej koncepcji otworzy w Bawełniance także Biedronka (oddalony o 100 metrów od galerii jest Lidl). Do dyspozycji klientów będzie również największa w mieście strefa gastronomiczna w industrialnym stylu oraz parking na 700 miejsc.

Inwestorem Bawełnianki jest firma GBB Invest, której większościowym udziałowcem jest spółka TG Capital, należąca do holdingu finansowego działającego głównie w branży deweloperskiej oraz inwestycyjnej. Wynajem prowadzi międzynarodowa firma Cushman&Wakefield. Za nadzór inwestorski nad komercjalizacją obiektu odpowiada firma Mallson Polska.

Woolworth w Niemczech został uruchomiony w 2010 r. Jednak początki firmy sięgają 1879 r., kiedy to Frank Winfield Woolworth i jego brat Charles w amerykańskim stanie Pensylwania stworzyli firmę. Obecnie jest najszybciej rozwijającą się siecią domów towarowych w Niemczech oferującą szeroką gamę produktów takich jak: artykuły dekoracyjne, elektronika, artykuły papiernicze, gospodarstwa domowego i zabawki, artykuły kosmetyczne i drogeryjne, akcesoria, tekstylia domowe oraz odzież damska, męska, dziecięca w niskich cenach.

W Polsce na celownik sieć wzięła takie miasta jak Warszawa, Katowice, Kraków, Zielona Góra, Łódź i Poznań. Aktualnie poszukuje w naszym kraju  lokali nowych lub już istniejących w parkach i centrach handlowych, w często uczęszczanych strefach ruchu pieszych i w pobliżu miejsc handlowych w centrach miast (preferowane top lokalizacje), centrach dzielnic. Ich powierzchnia powinna wynosić od 800 do 1200 mkw. plus 100-200 mkw. powierzchni dodatkowej. Preferowany jest również dogodny dojazd, wystarczająca liczba miejsc parkingowych, a także połączenie z lokalnym transportem publicznym.