Na zdjęciu od lewej: Daniel Grabka, Per Bank, Torben Godskesen

Daniel Grabka i Torben Godskesen mają wspólnie ponad 40-letnie doświadczenie korporacyjne.

- Bardzo dobrze się uzupełniają i jak dotąd znakomicie wywiązują się ze swojego zadania. Znają wszystkie aspekty koncepcji sieci. Mają różne talenty i pochodzenie, ale pasują do siebie pod względem umiejętności przedsiębiorczych i zdolności przywódczych. A ich cechy osobiste sprawiają, że są dokładnie takimi liderami, jakich szukaliśmy. Czeka ich ekscytujące zadanie. Powinni uczynić firmę jeszcze bardziej zwinną jako mały gracz na dużym rynku i skoncentrować się na optymalizacji naszej oferty dla klientów. Ogólnie rzecz biorąc, powinno to doprowadzić do jeszcze lepszego pozycjonowania naszej firmy w Niemczech - mówi Per Bank, CEO Grupy Salling.

Doświadczenie, które Daniel Grabka zdobył w różnych krajach i na różnych stanowiskach sprawia, że jest on jest jednym z nielicznych współpracowników Grupy Salling, który pracował nie tylko w Polsce, a także w Szwecji, Danii i Niemczech. Po ukończeniu studiów w 2004 r. rozpoczął pracę jako kupiec w Netto Polska. Dwa lata później został szefem działu owoców i warzyw w Netto w Szwecji, a następnie wrócił do Polski na stanowisko w dziale zakupów. Kiedy przeprowadził się z rodziną do Danii i zanim został szefem zakupów w Netto Niemcy, przejął odpowiedzialność za międzynarodowy rozwój własnych marek w zakładzie Aarslev.

Z kolei Torben Godskesen pochodzi z Aarhus w Danii i przed przybyciem do Niemiec w 2013 r. przeszedł drogę od asystenta sklepu do kierownika sklepu i kierownika dystryktu w Netto Dania. Tam zajmował różne stanowiska, w tym asystenta wykonawczego, szefa ds. rozwoju, szefa krajowego i wreszcie dyrektora ds. finansów, będąc w trakcie studiów Executive MBA.

- Daniel Grabka i Torben Godskesen są doskonałymi przykładami wartości ciągłego uczenia się. Stale się rozwijają  i nie boją zmian. Zasługują na wielkie uznanie za sposób, w jaki zarządzali transformacją sieci w Niemczech. W tym miejscu chciałbym również podziękować naszej niemieckiej organizacji za ich zaangażowanie w ciągu ostatnich kilku miesięcy i sposób, w jaki wspierali nasz duet zarządzający - mówi Per Bank.

Nominacje mają skutek natychmiastowy.

Przypomnijmy. Zmiany nastąpiły także w polskim oddziale Netto. Grupa Salling, właściciel sieci, podziękowała dotychczasowemu prezesowi - Hugo Mesquita za "znaczący wkład w rozwój" marki w naszym kraju i dokonała zmiany w zarządzie. Nowym dyrektorem zarządzającym Netto Polska mianowany został Brian Nyeng Olesen, dotychczasowy dyrektor działu commercial w Grupie Salling. Zmiany wejdą w życie 1 kwietnia 2023 r (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W Niemczech Netto prowadzi 343 sklepy w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Brandenburgii, Berlinie, Saksonii-Anhalt, Saksonii, Szlezwiku-Holsztynie, Dolnej Saksonii i Hamburgu. W Polsce sieć jest obecna od 27 lat. Obecnie liczy ponad 660 sklepów i 5 centrów dystrybucyjnych, zatrudnia ponad 9 tys. osób.

Zdjęcie: www.netto.de