Jeszcze tylko tydzień mają debiutujący pisarze i pisarki, aby stawić czoła przeznaczeniu i zawalczyć o 100 tys. zł - nagrodę główną w I etapie konkursu "Piórko 2023. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci".

Termin nadsyłania prac mija 5 kwietnia o godzinie 23:59. Wtedy zostanie zakończone zbieranie prac tekstowych. Następnie opowieść wybrana przez jury, będzie podstawą dla pracy ilustratorów w II etapie konkursu. Każdy autor może zgłosić maksymalnie trzy utwory, których długość mieści się w przedziale od 20 do 60 tys. znaków, a tekst musi być przystępny dla dzieci w wieku miedzy 4 a 10 lat. W konkursie mogą uczestniczyć pełnoletni, debiutujący autorzy, którzy chcą stworzyć wyjątkowe opowieści.
 
Do tej pory już ponad tysiąc zgłoszeń otrzymali organizatorzy konkursu.

W ramach konkursu Piórko powstało już osiem książek, które zostały sprzedane w ponad 500 tys. egzemplarzy. Autorzy i ilustratorzy otrzymali łącznie 1,6 mln zł od organizatora i fundatora nagrody - sieci Biedronka.

Patronat nad konkursem objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz media: Gazeta.pl, e-Dziecko, Książki. Magazyn do czytania, wysokieobcasy.pl oraz Radio TOK FM.

Więcej informacji na piorko.biedronka.pl.