Heinz Spoon Friez to frytki wykonane z ziemniaka a kształtem przypominające tradycyjne łyżeczki.

Jak zapewnia producent dzięki ziemniaczanej główce w kształcie "miseczki" fani ketchupu mogą w końcu nabrać go więcej i delektować się wyjątkowym smakiem Heinz Tomato Ketchup.

W tej chwili Heinz Spoon Friez weszły w początkową fazę rozwoju, cena oraz harmonogram nie zostały ustalone. Nie wiadomo kiedy i czy produkt będzie dostępny w regularnej ofercie.

Wiadomo natomiast, że producent do tematu podchodzi z dużym poczuciem humoru i informuje przy okazji, że według badania przeprowadzonego przez SW Research specjalnie na zlecenie Heinz, ośmiu na dziesięciu Polaków (81%) "odmawia jedzenia frytek bez ketchupu". - Przy tak dużym znaczeniu tego sosu, nie dziwi fakt, że blisko siedmiu na dziesięciu (68%) polskich miłośników ketchupu często czuje się sfrustrowanych, nie mogąc nabrać pożądanej porcji sosu, która byłaby dla nich wystarczająca - czytamy informacji od producenta. Hein Spoon Fries ma więc powstać po to, aby "położyć kres cierpieniu fanów sosów".

- Wierzymy, że fani ketchupu zbyt długo cierpieli w milczeniu. W Heinz Spoon Friez jest wiele miłości do frytek i jeszcze więcej do naszego ikonicznego sosu Heinz Tomato Ketchup. Jedynym słusznym wyborem było dla nas wypróbowanie tego rozwiązania – mówi Gosia Michalak-Wojskowicz, category product manager w Heinz.