Od początku 2023 r. liczba franczyzowych supermarketów Carrefour powiększyła się o pięć obiektów. W ramach franczyzy operują też dwa  hipermarkety - w Bełchatowie i Gdańsku

- W Carrefour Polska stale inwestujemy w rozwój naszej współpracy franczyzowej z lokalnymi przedsiębiorcami, co pozwala nam na otwieranie sklepów dopasowanych do potrzeb klientów na różnych rynkach. Oferta franczyzowa jest bardzo elastyczna i obejmuje wiele formatów sklepów, od małych samoobsługowych po większe supermarkety.  - przypomina Wojciech Sypień, dyrektor działu supermarketów franczyzowych, Carrefour Polska.

Pierwszy sklep franczyzowy Carrefoura powstał w Polsce już w 2007 r. w segmencie convenience. Od tego czasu sieć otworzyła ponad 600 sklepów w tym formacie. Z kolei w 2018 r., Carrefour uruchomił pierwszy franczyzowy supermarket. Sklep w Dębicy będzie więc 40. placówką w tym formacie. Placówka w nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Szkolnej 2 - jak zapewnia Carrefour - jest najnowocześniejszym supermarketem w mieście.

Partnerem franczyzowym Carrefour jest dębicka firma Błysk, współpracująca już z siecią (prowadzi Carrefour Express na własnej stacji paliw oraz sklep osiedlowy Globi).

W dębickim Carrefourze na powierzchni 500 mkw. klienci znajdą ponad 10 tys. produktów spożywczych i przemysłowych, w tym ofertę produktów lokalnych, a wśród nich, m.in. pieczywo dostarczane przez miejscowe piekarnie Kaczor i Społem oraz mięsa i wędliny pochodzące od lokalnych producentów, takich jak Dobrowolski oraz Drąg. W sklepie będzie także możliwość kupienia świeżych ryb, owoców, warzyw oraz nabiału. W nowym Carrefourze znajdą się także produkty dla klientów o specjalnych wymaganiach żywieniowych. W wydzielonej alei Zdrowej Półki będzie można kupić artykuły bio, vege, bezglutenowe, bez cukru czy bez laktozy. Ofertę produktową nowej placówki uzupełniają towary przemysłowe w specjalnej strefie sezonowej dostosowane do aktualnych trendów zakupowych.

W obiekcie są kasy samoobsługowe. 

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour w naszym kraju jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci 40 stacji paliw.