- Mierzyliśmy się i nadal musimy się mierzyć z wyzwaniami na wielu polach, ale jesteśmy firmą odpowiedzialną i codziennie wywiązujemy się z tego zobowiązania (...). Dlatego w 2022 r. udało się zanotować kolejny rekord przychodów, które zbliżyły się do 9,5 mld zł - powiedział podczas prezentacji wyników Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita.

Dla porównania w 2020 r. przychód Grupy Mlekovita wyniósł ponad 5,5 mld zł (szczegóły TUTAJ).

W skład Grupy wchodzą 22 zakłady produkcyjne, 34 hurtownie, 147 sklepów firmowych Mlekovitka i sklep internetowy mlekovitka.pl.

W 2022 r. na inwestycje w firmie wydano prawie 100 mln zł. Związane one były m.in. z uruchomieniem fabryki serów dojrzewających w Białej Podlaskiej, farmy fotowoltaicznej w centrali w Wysokiem Mazowieckiem, nowych linii produkcyjnych, w tym w centrali na wydziałach UHT i masłowni oraz pierwszego Bistro Mlekovitka, zlokalizowanego również w centrali Grupy.

Plany na kolejny rok obejmują dalszy, konsekwentny rozwój firmy i marki Mlekovita, w tym w zakresie eksportu, choć Mlekovita od lat jest największym eksporterem produktów mleczarskich w Europie Środkowo-Wschodniej.

Co miesiąc Grupa dostarcza na rynek krajowy i zagraniczny m.in. minimum: 60 mln l mleka, 8 tys. ton serów, 6 tys. ton masła, 10 tys. ton proszków mlecznych.