Robot LS Coffee w pełni realizuje cały proces, który wykonuje barista w kawiarni. Sam bierze pasujący do wybranego napoju kubek, miele kawę i wsypuje do holdera. Następnie gotuje ją w ciśnieniowym ekspresie do kawy oraz np. dodaje mleko i syrop.

– Jest to cały proces parzenia kawy, od początku do końca. W kawiarni jej smak może różnić się w zależności od kwalifikacji baristy. Nasz robot robi zawsze wszystko niezwykle dokładnie, gwarantując za każdym razem pożądane przez nas efekty. Inżynierowie zadbali o każdy detal, a programiści nad jego kodem pracowali niemal dwa lata - mówi Vladislav Lukashevitch, właściciel spółki LS Coffee.

Zapewnia, że dzięki przejrzystemu menu zamówienie kawy jest niezwykle proste i intuicyjne – otrzymanie espresso zajmuje około półtorej minuty. Wszystkie płatności odbywają się bezgotówkowo, a zapewnia je Fiserv Polska, działający pod marką PolCard from Fiserv. Firma zapewnia samoobsługowy terminal, dzierżawę aplikacji płatniczej, odpowiada także za rozliczenia transakcji oraz wsparcie przy integracji i utrzymaniu aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu transakcje można zrealizować w szybki i bezkontaktowy sposób kartą, telefonem bądź zegarkiem.

Porównywalnego urządzenia do robota LS Coffee nie było jeszcze na rynku europejskim. Cała maszyna zajmuje przestrzeń sześcianu o wymiarach 2,5 x 2,5 x 1,8 m, wykonana jest ze stali i szkła oraz wyposażona w światła LED. Robot może pracować bez żadnych przerw i jest w stanie w ciągu jednej doby zrobić ponad 400 filiżanek kawy.

Jak przekonują eksperci samoobsługowe automaty płatnicze to liczne korzyści. Przyspieszają one obsługę klienta, rozładowują kolejki, dają możliwość świadczenia usługi 24/7, a co za tym idzie mogą wpłynąć na zwiększenie obrotu w firmie.

Testują już je Żabka i Carrefour. W sklepie Żabka Nano robot Robbie przygotowuje hot -dogi a po sklepach Carrefour jeździ Kerfuś i jest asystentem w zakupach.