Firma informuje na Linkedinie, że w jej portfolio pojawił się pierwszy produkt nowej marki Bezrybny by Bezmięsny. Bezrybne Kotlety w Panierce, jak zapewnia, smakują i pachną morzem. I są w 100% roślinne.

Trzeba wspomnieć, że na polskim rynku coraz bardziej znana jest seleryba - roślinna alternatywa ryby. Roślinna rewolucja trwa w najlepsze i wchodzi w kolejną kategorię - ryby. Wiele firm wchodzi w jego produkcję, np. Nestle. Więcej znajdziesz TUTAJ.

Marka OneDayMore wprowadziła do oferty roślinne kotlety o smaku łososia z czosnkiem niedźwiedzim. Roślinne kotleciki o smaku łososia inspirowane są kawałkami wędzonej na ciepło ryby z dodatkiem przypraw i ziół. Zawierają cząstki imitujące kawałki mięsa z łososia, z wędzoną nutą i wyraźnym ziołowym smakiem czosnku niedźwiedziego. Podstawą roślinnego łososia jest białko grochu, które jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych przez rynek i konsumentów alternatywnych źródeł pełnowartościowego białka.

Przypomnijmy, że firma Bezmięsny założona przez dwóch kuzynów ok. siedmiu lat temu dziś jest już doskonale rozpoznawalna i znana na rynku zamienników produktów odzwierzęcych. Istnieje od 2016 r. A wszystko zaczęło się od akcji crowdfundingowej. To była tak naprawdę przedsprzedaż jej produktów. Akcja pozwoliła zebrać pierwszy kapitał, ok. 160 tys. zł, i dała szansę sprawdzenia pomysłu. Siedem lat temu rynek alternatyw roślinnych wyglądał zupełnie inaczej, świadomość konsumentów też była inna.

Ale jak się okazuje, firma sprostała wyzwaniom, takim jak pandemia czy wojna w Ukrainie. W czasie tych kilku lat na rodzimym rynku weszła do liczących się sieci handlowych, co na początku istnienia Bezmięsnego wydawało się czymś nierealnym, przyznają sami założyciele spółki: Rafał Czech i Igor Sadurski w wywiadzie dla Handelextra.pl. Bezmięsny jest obecny m.in. w Auchan, Carrefourze, Kauflandzie, Selgrosie, E.Leclercu, Frisco i Netto. Szturmuje też rynki zagraniczne: można go znaleźć w Szwecji, Czechach, Słowenii, na Litwie, Węgrzech, w Wielkiej Brytanii. „Bezmięsny” za granicą byłby trudny do wypowiedzenia, więc tam funkcjonuje pod brandem Plenty Reasons.