Absolut, marka wódki należąca do Grupy Pernod Ricard oraz firma Heinz zainspirowały się przepisem na pikantny makaron z dodatkiem wódki, który stał się popularny na TikToku i Instagramie w 2020 r. To właśnie wtedy supermodelki i influencerzy wywołali sensację dzieląc się swoimi przepisami na pikantny makaron z wódką. Do dziś przepis ten pozostaje jednym z najmodniejszych w mediach społecznościowych.

- Rozpoczynając każde partnerstwo w pierwszej kolejności myślimy o naszych konsumentach. Wiedzieliśmy, że istnieje niesamowity popyt na penne alla vodka, po części napędzany buzzem w mediach społecznościowych, po tym jak znane osoby dzieliły się swoimi pomysłami na przepisy w sieci. Pomyśleliśmy wtedy, że możemy połączyć to, co najlepsze z dwóch światów - najlepsze pomidory i najlepszą wódkę. To byłoby coś! - powiedział Tad Greenough, brand creative director w The Absolut Company.

Wódka intensyfikuje bogaty i kremowy smak sosu na bazie pomidorów, bazylii i sera. Podczas gotowania odparowuje podkreślając bogactwo smaku zawarte w pomidorach. Ponadto działa jak emulgator - pozwala dobrze połączyć tłuszcz z kwasem, które bez tego dodatku mają tendencję do oddzielania się. W przypadku penne alla vodka chodzi o połączenie oliwy z kwaśnymi pomidorami.

- Jesteśmy podekscytowani partnerstwem obu marek, w ramach którego powstał pierwszy Tomato Vodka Pasta Sauce, dostępny w głównych supermarketach w Wielkiej Brytanii. Połączenie wysokiej jakości sosów pomidorowych Heinza i wódki premium będzie czymś wyjątkowym dla konsumentów - dodaje Caio Fontenele, dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w firmie Heinz.

Ograniczona liczba Tomato Vodka Pasta Sauce dostępna będzie wyłącznie w Wielkiej Brytanii od połowy kwietnia, w cenie 2,50 funtów (3 dolary) za 350 g słoik.