- Promomanager to cyfrowa odpowiedź na potrzeby rynku. Na bazie naszego doświadczenia zdiagnozowaliśmy kilka problemów, z którymi mierzą się klienci przy realizacji akcji promocyjnych. Przede wszystkim nie przeprowadzają tylu kampanii, ile by chcieli – czy to ze względów budżetowych czy czasowych – tłumaczy Grzegorz Gawin, założyciel i dyrektor generalny Agencji Hagen oraz współtwórca Promomanagera.

I wymienia, że kolejnymi są m.in. bezpieczne zbieranie i przechowywanie danych, a także zależność od innych, kiedy np. potrzebują informacji o liczbie pozyskanych leadów. - Przeanalizowaliśmy je i doszliśmy do wniosku, że w wielu przypadkach rozwiązaniem byłoby samodzielne przeprowadzanie akcji promocyjnych za pomocą dobrego i bezpiecznego narzędzia. Analogicznie, jak np. w przypadku tworzenia newsletterów za pomocą MailChimpa, GetResponse czy FreshMaila. Tak powstała koncepcja Promomanagera – wyjaśnia Gawin.

Jego zdaniem tworzenie służących do zbierania danych formularzy w Promomanagerze jest bardzo intuicyjne i proste – wystarczy z podanych opcji wybrać pola, które będą potrzebne do realizacji danej promocji, a po zakończeniu skopiować wygenerowany automatycznie kod HTML i wkleić go do kodu swojej strony. Użytkownicy mogą również stworzyć prosty, dedykowany landing page dla danego projektu. Każdy wariant ma dostęp do dashboardu z podstawowymi raportami i pozwala na pobieranie baz danych. W razie potrzeby użytkownicy mogą również skontaktować się z działem pomocy, obsługiwanym przez konsultantów Agencji Hagen.

– Nowa platforma bazuje na systemie, którego używamy w Agencji Hagen do realizacji działań promocyjnych dla naszych klientów. Wersja, którą udostępniamy rynkowi, opiera się na tym samym silniku, jednak jej interfejs został dostosowany tak, aby w prosty sposób, krok po kroku przeprowadzać użytkownika przez proces tworzenia i realizacji promocji – mówi Aleksandra Plit, dyrektorka ds. obsługi klienta w Agencji Hagen, współtwórczyni Promomanagera.

Podkreśla, że w Promomanagerze znalazły się opcje i funkcje pozwalające zrealizować niemal każdą akcję promocyjną. Są też zabezpieczenia antyfraudowe, np. jeśli będzie to konkurs paragonowy to numer danego paragonu można zgłosić tylko raz.

Platforma ma trzy poziomy uprawnień, co pozwala na szczegółową kontrolę dostępu do danych. Jeśli zatem w danej firmie różne osoby będą przeprowadzały promocje, każda z nich będzie miała dostęp tylko do danych zebranych w ramach realizowanego przez siebie działania. Z kolei ich zwierzchnik zobaczy szczegółowe informacje o uczestnikach wszystkich akcji scalone w jednej bazie. Będą do niej też dodawane dane z każdej kolejnej akcji. Dzięki temu baza stanowi jedną całość, niezależnie od liczby przeprowadzonych promocji. W związku z tym później firma może wykorzystać zgromadzone informacje do precyzyjnego targetowania działań marketingowych, bez konieczności integracji danych.

Narzędzie ma cztery warianty cenowe (w modelu subskrypcyjnym). Są już jego pierwsi użytkownicy. W perspektywie najbliższego roku firma planuje stworzyć anglojęzyczną wersję Promomanagera i wyjść z ofertą m.in. do krajów Unii Europejskiej.