Dan Cake zachęca w niej odbiorców, aby zamiast spędzania świąt na gorączkowych przygotowaniach w kuchni, skorzystali z bardzo prostego przepisu od Dan Cake, dając sobie tym samym czas na więcej chwil dla siebie.

Użytkownicy, wyszukujący w Internecie przepisów na wielkanocne ciasta i babki, kierowani będą na stronę internetową kampanii, gdzie znajdą m.in. spoty i kreatywne przepisy, które w przewrotny sposób zachęcą ich do skorzystania z bardzo prostych pomysłów na świąteczne wypieki od Dan Cake. Każdy z nich oparty jest na podobnej recepturze: wystarczy otworzyć dowolny produkt z oferty świątecznej marki, a następnie położyć go na wielkanocny stół i… odpoczywać – ciesząc się zyskanym w ten sposób czasem.

Aktywacji towarzyszą dwa spoty video, które będą emitowane w ramach kampanii zasięgowej na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Przekaz akcji został dodatkowo wzmocniony zabawnymi publikacjami o przyciągających, clickbaitowych tytułach, nawiązujących do prostoty przygotowania ciast wielkanocnych. Zostały one opublikowane w ASZ Dzienniku oraz w portalu Plejada.pl.

Kampania wielkanocna Dan Cake ma na celu wsparcie systematycznie prowadzonych działań wizerunkowych oraz zwiększenie rozpoznawalności i świadomości produktów z sezonowej oferty świątecznej – różnego rodzaju babek i ciast, a także baranków wielkanocnych oraz mini-babeczek, idealnie pasujących do wielkanocnego koszyczka.

Za koncept strategiczny, linię kreatywną, kreacje reklamowe oraz stworzenie strony www akcji odpowiadała agencja 19 Południk, która prowadzi również komunikację w mediach społecznościowych oraz dba o PR i kontakt z mediami. Spot został zrealizowany przez Spotlight Film, pod kierownictwem Katarzyny Dziadosz i Mateusza Mirochy, a za budowanie zasięgów i kampanię mediową w digitalu odpowiedzialna jest agencja Ancymony.