Nowym dyrektorem zarządzającym Netto Polska mianowany został Brian Nyeng Olesen (na zdjęciu), dotychczasowy dyrektor działu commercial w Grupie Salling. 

Od czasu przejęcia Tesco w 2021 r., Netto przebudowało prawie 300 sklepów, zatrudniło ponad 3 800 osób i wdrożyło nowy model sklepów Netto 3.0. Ta kombinacja sprawiła, że Netto nabrało w 2022 r. "rozpędu na polskim rynku". Podjęto również decyzję o przeniesieniu siedziby głównej ze Szczecina do Warszawy.

- Brian [Nyeng Olesen - przyp. red.] nie ma sobie równych w osiąganiu wyjątkowych wyników handlowych, bardzo dobrze zna Grupę Salling oraz nasz asortyment i biznes od środka. Razem z resztą zespołu zarządzającego będzie pracował nad wdrażaniem w Polsce sprawdzonych rozwiązań z Grupy Salling, dzięki którym rozwijamy się w różnych krajach, tworząc nową i wygrywającą na rynku ofertę handlową dla Netto Polska - mówi CEO Grupy Salling, Per Bank.

Brian Nyeng Olesen dołączy do Netto Poland kontynuując karierę rozpoczętą prawie 30 lat temu w Grupie Salling. Pracował on zarówno w formacie hipermarketów Bilka, jak i supermarketów føtex, a następnie
w 2004 r. dołączył do działu zakupów Grupy Salling. Kolejnym etapem kariery było stanowisko category directora działu nearfood, wina i alkohole dla sieci Netto, Bilka i føtex w Danii.

- (...) Jestem pewien, że nasz zdolny zespół w Netto Polska jeszcze bardziej rozwinie się pod przywództwem Briana – zaznacza Per Bank.

Brian Nyeng Olesen zastąpi jako Dyrektor Zarządzający Hugo Mesquita, który nadzorował rozwój Netto Polska od 2021 r.

- Pragnę szczerze podziękować Hugo za jego wkład w rozwój naszego biznesu w Polsce po przejęciu Tesco. W Netto Polska zostało wprowadzonych kilka interesujących nowych linii produktowych, rozpoczęliśmy też naszą transformację energetyczną, ograniczając ślad węglowy. Co więcej, Hugo wykazał stanowczą postawę wobec rosyjskiej inwazji i był inicjatorem rozpoczęcia przez Netto Polska programu Sąsiedzka Pomoc i Sąsiedzka Moc. Życzę Hugo wszystkiego dobrego – podkreśla Per Bank.

Zmiany w zarządzie Netto Polska wchodzą w życie z dniem 1 kwietnia 2023 r.