Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie czwarty rok z rzędu realizuje kampanię serków śmietankowych Łaciatych. W ramach tegorocznej działań aktywacja konsumencka "ŁaciaTy i Ja", zapoczątkowana w 2020 r., wchodzi na nowe obszary, a hasło przewodnie działań marketingowych dla marki to "Łaciaty i ja, i to co ważne".

Mają one na celu ukazanie wszechstronności zastosowania serków Łaciatych i ich dopasowania do bieżących potrzeb konsumentów. Kampania opiera się na 4 filarach, jakimi są: pomysłowość, zaufanie i bezpieczeństwo, łatwość i wygoda oraz smak i zdrowie. Komunikacja bazuje na tradycyjnych polskich przysłowiach, przełamywanych jednak nowoczesną interpretacją.

- Działania promocyjne dla serków śmietankowych Łaciatych w 2023 roku obejmują: komunikację w serwisie laciatyija.pl, emisję spotów w TV i na platformach VOD, promocję w social mediach, współpracę z influencerami oraz kampanię banerową. Chcemy, by dzięki różnorodności smaków i zastosowań kulinarnych serków – każdy znalazł wśród nich coś dla siebie i nauczył się, jak w zaskakujący, a jednocześnie prosty i szybki sposób wykorzystywać tę kategorię produktów do przygotowywania smakowitych dań i przekąsek – mówi Dorota Grabowska, kierownik działu marketingu, SM Mlekpol.

Za realizację kampanii z ramienia SM Mlekpol odpowiedzialna jest Katarzyna Skrodzka, Brand Manager marki, za strategię i kreację odpowiadają zaś agencja Change Serviceplan oraz dom mediowy Media Republic.

Kampania rozpoczęła się z początkiem marca i potrwa do końca roku.