Stokrotka nawiązała współpracę z kopalnią

W wyniku porozumienia pracownicy Bogdanki otrzymali karty przedpłacone, które mogą wykorzystać na zakupy w ponad 200 sklepach sieci Stokrotka.

- Rozpoczęcie współpracy z LW Bogdanka w zakresie realizacji zakupów w sklepach Stokrotka jest dla nas ważne. Na Lubelszczyźnie powstał nasz pierwszy sklep i rozpoczął się dynamiczny rozwój sieci, dzięki któremu w tym roku otworzymy 1000. placówkę. Tutaj również zaczęliśmy współpracę w nowym dla nas obszarze, skierowanym do pracodawców - mówi Krzysztof Trojanowski, członek zarządu, dyrektor operacyjny Stokrotki.

Żywieniowe karty przedpłacone EDENRED umożliwiają zakup produktów spożywczych w sieci sklepów Stokrotka i punktach PHU Górnik do przygotowywania posiłków we własnym zakresie. Uprawniają też one pracowników Lubelskiego Węgla Bogdanka do nabycia w PHU Górnik np. gorącego obiadu jako posiłku profilaktycznego.

Karty przysługiwać będą górnikom na podstawie porozumień zarządu spółki ze stroną społeczną oraz w związku z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Posiłki profilaktyczne oraz posiłki regeneracyjne, tzw. "flapsy", są dziś normą w hutach i kopalniach nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce. Ich wydawanie, regulowanych przez kodeks pracy, dotyczy przedstawicieli zawodów pracujących fizycznie w uciążliwych warunkach oraz pod ziemią.

Joanna Hamdan 14733 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.