W 2022 r. Rossmann uruchomił w Polsce ponad 100 nowych placówek. W tym roku sieć ma już za sobą m.in. otwarcie sklepu w wyremontowanym Forcie Wola w Warszawie, do startu szykuje się drogeria w podwarszawskim Legionowie (na zdjęciu), w powstającym tu parku handlowym - Family Park (obok Aldiego).

Obecnie Rossmann liczy 1670 placówek w Polsce.

- Sklepy stacjonarne zapewniają klientom unikalne doświadczenia zakupowe, m.in. fachowe doradztwo i pomoc naszych pracowników - mówi HandelExtra.pl Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna. I dodaje, że podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku Rossmann planuje ponad 100 otwarć. - Ale oczywiście stale rozwijamy także naszą drogerię internetową - dodaje.

W rozwoju sprzedaży internetowej, jak i stacjonarnej pomaga sieci aplikacja, która obecnie jest jedną z najstarszych na rynku, bo wystartowała w 2013 r. Obecnie ma ponad 8 milionów użytkowników. Dzięki jednej z funkcjonalności -  Rossmann GO – daje możliwość robienia zakupów bez podchodzenia do kasy (wystarczy zdjąć produkt z półki, zeskanować go telefonem i spakować do torebki, reklamówki czy plecaka). Płatności można dokonać online, nie ma jednak problemu, jeśli ktoś chce zapłacić w kasie samoobsługowej lub tradycyjnej.

- Rossmann GO to szybsza i wygodniejsza (bez przekładania produktów z koszyka do torby) forma robienia zakupów, a jednocześnie taka, która umożliwia kontrolowanie swoich wydatków, bo w aplikacji jest dostępna historia zakupów – wymienia zalety usługi Agata Nowakowska.

Ciekawą funkcjonalnością jest też tzw. prowadzenie do półki, czyli forma nawigacji do wybranego produktu – nie tylko do konkretnego regału, ale nawet miejsca na danej półce. Apka cechuje się też wyszukiwarką dostępności produktów w najbliższych drogeriach stacjonarnych, która jest aktualizowana co 15 minut. Posiada też różne mechanizmy lojalnościowe, takie jak np. „Szybka akcja”. W każdą środę około godziny 18:00 w aplikacji pojawia się możliwość zdobycia vouchera na wybrany produkt, za który – dzięki „Szybkiej akcji” – klient płaci mniej o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych. W każdym tygodniu oferta dotyczy innego produktu. Liczba voucherów jest limitowana – co tydzień jest ich kilkanaście tysięcy i obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Voucher można wykorzystać podczas zakupów w drogerii stacjonarnej – zarówno przy kasie tradycyjnej, jak i samoobsługowej.

- Już wkrótce planujemy nowe inicjatywy – zapowiada Nowakowska.

Żadna inna sieć drogerii nie ma w Polsce tyle placówek, co Rossmann. Drogerie Natura to ponad 246 sklepów, Super-Pharm - niespełna 80 lokalizacji, Hebe jesienią ub.r. uruchomiło 300. sklep, Kontigo ma zaledwie 19 punktów stacjonarnych. Od niedawna pozycję w Polsce buduje sieć drogerii dm (niemiecka), a jej bilans z początku 2023 r. to 9 drogerii stacjonarnych w Polsce, sklep online i aplikacja (dm ma też u nas dwa magazyny).