Telepizza - nowe lokale, nowy format i model finansowy

Telepizza, globalna sieciówka w Polsce zarządzana przez spółkę T-pizza, uruchomiła w Gdańsku, kolejny punkt swojej sieci. Lokal ma jedynie 46 mkw. całkowitej powierzchni. To pierwszy, z zapowiadanych wcześniej, a wdrażany obecnie pilotażowo, nowy format marki T-Express.

Na zdjęciu: od lewej Daniel Piekarski i Michał Igor Piasecki - właściciele spółki T-pizza i marki Telepizza oraz Szymon Mudry, prowadzący lokal T-Express w Gdańsku w nowym formacie.

Lokal T-Express w Gdańsku powstał w dzielnicy Orunia Górna, przy ul. Dąbrówki 102. Nowy format to nie jedyna zmiana dla marki. T-pizza wdraża też w tym przypadku nowy, ajencyjny model finansowania przedsięwzięcia.

Partner biznesowy w nowym gdańskim lokalu Telepizzy to Szymon Mudry, menadżer przez lata związany z rozwojem  sieci Subway w naszym kraju.- Znam właścicieli T-Pizza z czasów, kiedy razem rozwijaliśmy sieć Subway w Polsce. Ich odważne podejście do innowacji może wyróżnić sieć Telepizzy na tle konkurencji. W pierwszych miesiącach działalności zamierzam skupiać się na budowaniu sprzedaży, w kolejnych będę planował otwarcia następnych punktów w Trójmieście.

Przypomnijmy. Telepizza obecna w Polsce od 1992 r. i przed laty będąca liderem sprzedaży pizzy na telefon, należała do globalnej hiszpańskiej sieci o tej nazwie. W 2021 r. krajowe aktywa Telepizzy, właścicielsko i w zarządzanie, przejęła spółka T-pizza należąca do Daniela Piekarskiego i Michała Igora Piaseckiego – menadżerów wcześniej przez lata odpowiedzialnych za rozwój w naszym kraju marki Subway, największej na świecie sieci franczyzowej.

O zmianach właścicielskich T-pizza poinformowała jednak dopiero w ubiegłym roku, zapowiadając restrukturyzację sieci, redukcję zatrudnienia, optymalizację kosztów i procesów operacyjnych. Zapowiedziała również wdrożenie nowych formatów i modeli finansowych w dalszym rozwoju swojej sieci. Gdański T-Express to właśnie pilotażowo wdrażany nowy format marki Telepizzaw Polsce.

Z założenia funkcjonować ma w lokalach o małej powierzchni praktycznie ograniczającej się do strefy produkcyjnej i wydawczej. Jego działalność nastawiona jest na dostawy bezpośrednie do klientów oraz odbiór własny zamówień złożonych telefonicznie lub online. To rozwiązanie ma optymalizować koszty inwestycyjne punktu, zarówno związane z jego aranżacją i wyposażeniem, koszty operacyjne, redukcję wskaźnika OCR, jak również, dzięki odpowiedniej lokalizacji, logistyce i systemowi mobilnych zamówień, maksymalizować dostępność oferty Telepizzy dla jak największego obszaru działania.   

Nowy jest tu również model finansowy zaproponowany przez spółkę T-pizza.

W odróżnieniu od klasycznej franczyzy, w tym przypadku partnerowi biznesowemu Telepizzy, proponuje się ajencję lokalu i jego działalności operacyjnej w ramach sieci marki, w strukturze jej zaopatrzenie oraz produktowego know-how. Zdecydowaną większość nakładów inwestycyjnych w tym modelu pokrywa T-pizza, ograniczając tym samym ryzyko ajenta związane ze startem jego, samodzielnego jednak, biznesu.

- Jest to pierwszy z lokali w modelu ajencyjnym uruchamiany w ramach sieci. Drugi punkt w tym modelu zostanie otworzony w drugiej połowie marca w Markach pod Warszawą.  W czasach kiedy wiele osób ma obawy przed uruchomieniem własnej gastronomi dajemy możliwości osobom pracowitym i zaangażowanym uruchomienia własnego biznesu przy ograniczonej kwocie inwestycji ze strony franczyzobiorcy – wyjaśnia Michał Igor Piasecki, prezes zarządu spółki T-pizza, zarządczy marki Telepizza w Polsce

Z kolej jak przypomina Daniel Piekarski, drugi z właściciel T-pizza, model ajencyjny doskonale sprawdził się na w przypadku Żabki.  - Czerpiemy z dobrych przykładów i mamy nadzieje, że podobny model sprawdzi się w gastronomii – dodaje.

W dniach 13-16 marca w Telepizzy przy Dąbrówki 102 w Gdańsku odbędzie się wielkie otwarcie w ramach którego klienci będą mogli zakupić średnią pizzę na miejscu za jedyne 10 zł oraz zamówić ją w tych dniach w dostawie za 20 zł.  
Ilona Mrozowska 4914 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.