Kaufland rozbudował centrum dystrybucyjne w Gliwicach

W Gliwicach sieć uruchomiła nowy magazyn artykułów chłodzonych.

W 2022 r. w centrum dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej Kaufland otworzył magazyn produktów mrożonych, w tym roku w Centrum Dystrybucyjnym w Gliwicach - otworzył właśnie magazyn artykułów chłodzonych, który jest miejscem pracy dla 70 osób.

Kaufland ma w Polsce łącznie trzy centra dystrybucyjne - te w Woli Krszytoporskiej zawiera pełny asortyment, jaki sprzedawany jest w sklepach Kaufland. Regionalne magazyny w Gliwicach i Bydgoszczy zaopatrują natomiast południową i północną część kraju w asortyment najszybciej rotujący.

Centrum w Gliwicach zostało rozbudowane o 20.000 mwk. - Dystrybucja z nowej lokalizacji pozytywnie wpłynie na jakość i organizację dostaw oraz skróci długość łańcucha dostaw – tłumaczy Maurycy Szczęsny, dyrektor departamentu SCM w Kaufland Polska.

10.000 mkw. powierzchni magazynu artykułów chłodzonych umożliwi składowanie 7.500 palet w kontrolowanej temperaturze +2°C. Wymiernym efektem uruchomienia nowego magazynu ma być takżę ograniczenie cross dockingu pomiędzy centrami dystrybucyjnymi, co pozytywnie wpłynęło na skrócenie procesu dostaw do marketów.
    
Kaufland w Polsce ma 240 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Ilona Mrozowska 4914 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.