Lewiatan z nową strategią na lata 2023-2025

Wzmocnienie udziałów w rynku, wprowadzenie promocji warunkowych, rozwój organiczny oraz aplikacji - oto wybrane elementy strategii PSH Lewiatan na lata 2023-2025.

3196 – taką liczbą sklepów zakończyła ubiegły rok Polska Sieć Handlowa Lewiatan, czyli urosła o 205 placówek (odeszło 24). Wypracowały one 15,3 mld zł obrotu, czyli o 14,4% więcej niż w 2021 r.

Oznacza to, że sieć urosła o 3% więcej niż niż cały rynek FMCG (według GfK). Tak dobre wyniki udało się osiągnąć m.in. dzięki realizacji strategii rozwoju na lata 2020-2023.

Teraz przyszedł czas na nową strategię, która została ogłoszona 15 marca na konferencji strategicznej dla partnerów sieci Lewiatan. Opiera się ona na trzech głównych filarach: skuteczny i efektywny model biznesowy, precyzyjna komunikacja z klientem oraz silna i odpowiedzialna marka w lokalnej społeczności.

- Chcemy być najlepszym partnerem niezależnych przedsiębiorców rozwijając sieć franczyzową sklepów detalicznych, w których każdy konsument i przedsiębiorca czerpie korzyści z siły ogólnopolskiej sieci i wartości lokalnych relacji – wyjaśnia Robert Rękas, prezes Lewiatan Holding. - Chcemy więc łączyć i realizować potrzeby konsumentów i przedsiębiorców w lokalnej społeczności tworząc zorganizowany ekosystem niezależnego handlu w Polsce – dodaje.

Jak operator zamierza to osiągnąć? M.in. poprzez rozwój organiczny (niestety nie podano planowanej liczby przyłączeń nowych sklepów), technologiczny, większe wykorzystanie danych sprzedażowych, ale także dzięki zmianom w aplikacji (kupony jako premia za zakupy, promocje warunkowe) czy wprowadzenie plakatów elektronicznych w sklepach. Do rozwoju firmy ma się przyczynić zamknięcie finalnym konceptem pilotażu sklepów convenience. - Obecnie testy trwają w kilku sklepach. Niebawem planujemy je zakończyć – zapowiada Andrzej Izraelski, członek zarządu Lewiatan Holding.

Trwają też prace nad rozwojem marki własnej oraz pozycjonowaniem cenowym topowych produktów markowych. - 109 - taki indeks cenowy w stosunku do dyskontów chcemy osiągnąć dla topowych marek – tłumaczy Izraelski.

I kolejna zmiana: sieć planuje położyć większy nacisk na dyscyplinę realizacji celów przez franczyzobiorców, a w przyszłym roku świętować 30-lecie swoje działalności.

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5584 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.