Do Polski weszła nowa sieć handlowa

To niemiecki Mix Markt. Pod jego szyldem na naszym rynku działają już trzy sklepy.

Sieć Mix Markt specjalizuje się w sprzedaży międzynarodowych produktów. Pierwszy sklep sieci został otwarty w 1997 r. w Oerlinghausen, okręg Lippe w Nadrenii-Westfalii. Dwa lata później istniało już 10 sklepów generujących wtedy jeszcze skromne obroty w wysokości 5 mln euro. Pięć lat po założeniu obroty w 40 placówkach zwiększyły się dziesięciokrotnie do prawie 55 mln euro. Dziś na terenie Niemiec działa 180 sklepów, w których sprzedaż wynosi 650 mln euro.

Sklepy Mix Martk dostępne w także w: Belgii, Bułgarii, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Malcie, Czarnogórze, Holandii, Austrii, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach oraz Cyprze. A teraz także w Polsce. W naszym kraju sklepy sieci znajdują się Krakowie (ul. Podskale 18), Tarnowie (ul. Wilsona 2) oraz Opolu (ul. Ozimska 184).

Sieć stale się rozrasta i obecnie liczy 350 supermarketów w Niemczech oraz w Europie.

Jak podkreśla Mix Markt celem sieci jest oferowanie wielokulturowemu kręgowi klientów niepowtarzalnego doświadczenia zakupowego z dużym wyborem w znakomitym stosunku ceny do jakości.

Co zatem znajdziemy w ofercie Mix Markt? Przede wszystkim szeroki asortyment specjałów z wielu krajów Europy i Azji. W sklepach sieci klienci znajdą  zarówno rosyjskie pielmieni, jak i polski nabiał czy rumuńskie wyroby wędliniarskie i mięsne. Asortyment obejmuje także produkty rybne, nabiał, lody, najróżniejsze wyroby głęboko mrożone, ciasta, przetworzy z warzyw, produkty z owoców leśnych i zbóż, napoje i alkohole. Ofertę spożywczą dopełniają artykuły drogeryjne oraz gospodarstwa domowego.

Dostawcą do sklepów jest grupa Monolith, która zleca produkcję głównej części towarów w Niemczech. W sklepach Mix Markt znajduje się do 60% jej towarów.

Zdjęcie: www.mixmarkt.eu

Joanna Hamdan 14707 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.