Koncepcja kampanii stanowi kontynuację idei "Śmietana na 100%", podkreślającej, że Łaciata jest w 100% naturalna, w 100% gęsta i w 100% tradycyjna.

W ramach aktywacji powstał spot promujący drugi cykl filmów Łaciatej Akademii, która nadal inspiruje oraz edukuje konsumentów kulinarnie, prezentując sposoby zastosowania śmietany w kuchni.

W tegorocznej edycji produkt Mlekpolu pojawia się w kontekście wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków – podczas pikniku, grilla czy ogniska. Gospodynią Łaciatej Akademii niezmiennie pozostaje Anna Marciniak, stylistka żywności i szefowa kuchni, a od roku także ambasadorka śmietany Łaciatej.

Sercem działań prowadzonych w ramach kampanii jest serwis www.smietanalaciata.pl, wspierany kampaniami video i bannerową, szerokimi działaniami w social mediach, dodatkowymi aktywacjami dla konsumentów oraz udziałem influencerów na Instagramie i TikToku.

Za realizację kampanii z ramienia SM Mlekpol odpowiedzialna jest Katarzyna Skrodzka, brand manager marki, za strategię i kreację odpowiadają zaś agencja Change Serviceplan oraz dom mediowy Media Republic.