Szef rządu Mateusz Morawiecki uczestniczy w stolicy w konferencji Polka XXI wieku.

- Chcemy, by polskie kobiety mogły czuć się tak zaopiekowane, jeśli nie lepiej, niż w wielu krajach Europy Zachodniej. Będziemy realizowali duże programy w tym obszarze, właściwie już realizujemy, to się dzieje m.in poprzez zmianę programów refundacyjnych i zmiany w programach profilaktycznych – mówił premier.

Szef rządy przekazał, że dla kobiet przedsiębiorczych, które chcą tworzyć swoje własne firmy przeznaczony będzie program, który "za chwilę będzie przedstawiony - miliard zł rocznie na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety".

- Nie mam wątpliwości, że dzisiejsza Polska jest kobietą i jak patrzę na nasze liderki i kobiety przedsiębiorcze, to taka myśl jako pierwsza przychodzi mi do głowy - mówił podczas konferencji.

Dodał, że w Polsce jest najwyższy współczynnik kobiet na stanowiskach menadżerskich, który wynosi 43,7%.

Jego zdaniem, jednym z obszarów wymagających dalszych działań jest zdrowie. - Wdrażamy najnowocześniejsze procedury dotyczące mammografii; za parę miesięcy będzie bezpłatna szczepionka przeciwko HPV, by dzieci dorastały w zdrowiu i spokoju – wyliczał [od 1 czerwca - przyp. red.].

PAP/red