Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Żywiec szykuje duże zmiany dla marki

Na początek nowa identyfikacja wizualna.

Nadchodzące miesiące przyniosą szereg innowacji odpowiadających na potrzeby konsumentów oraz będących dowodem na progresywny charakter marki.

Ich początkiem jest odświeżenie szaty graficznej wszystkich opakowań, stanowiące powrót do najlepszej żywieckiej tradycji w uwspółcześnionym wydaniu. Jak zapewnia producent dzięki temu produkty będą lepiej widoczne na sklepowej półce, tworząc spójną wizualnie żywiecką rodzinę.

- Odświeżona szata graficzna Żywca to pierwsza z nadchodzących zmian, jakie przygotowaliśmy dla konsumentów w tym roku. Na rynku tak konkurencyjnym, jak polski, ikoniczna marka, jaką jest Żywiec, potrzebuje unikalnej i spójnej identyfikacji wizualnej oddającej jej charakter, żeby skutecznie odróżnić się od innych marek piwnych – mówi Monika Staszak, senior brand manager.

Jednocześnie w duchu zrównoważonego rozwoju wszystkie warianty piwa Żywiec Jasne Lekkie będą dostępne w butelkach zwrotnych. Na butelkach tych pojawią się również papierowe etykiety zamiast dotychczasowych plastikowych.

Autorem nowej identyfikacji wizualnej jest agencja brandingowa Touchideas. Za kreację oraz komunikację ATL odpowiada 2012 Agency, a za działania digital i w mediach społecznościowych – agencja Feeders. Kampanie dla Żywca planuje i kupuje dom mediowy Starcom. Działania PR prowadzi agencja Hope.

Joanna Hamdan 14707 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.