Lidl widzi potencjał w prasie, będzie jej dużo więcej

Zmiany w organizacji sali sprzedaży w wybranych Lidlach - tuż przy wejściu stanęły w nich standy z prasą. Wiemy, czy gazety będzie można kupić w każdej placówce Lidl Polska, a jeśli tak, to kiedy.

Standy z prasą nie są w Lidlu nowością - pierwsze, testowo, pojawiły się w 11 placówkach w końcu 2020 r. - Dalsze decyzje w tym zakresie i ewentualne wprowadzenie projektu na stałe, we wszystkich sklepach, zależy od wyników prowadzonych testów – mówiła nam wówczas Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications Lidl Polska (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Teraz wiadomo, że testy wypadły pomyślnie - do końca drugiego kwartału 2023 r. operator wyposaży w standy z prasą mniej więcej połowę swoich placówek.

- Tradycyjna prasa wciąż cieszy się dużą popularnością, dlatego umieściliśmy stojaki z prasą w kolejnych wybranych sklepach – potwierdza HandelExtra.pl Aleksandra Robaszkiewicz. - Równocześnie poszerzamy ofertę tytułów prasowych – na przełomie marca i kwietnia ich liczba wzrośnie do około 100 - dodaje.

Rzeczywiście stand prezentuje szeroki wybór prasy: od dzienników, przez tygodniki opinii, po pisma dla dzieci czy miesięczniki kobiece. Są też wydawnictwa książkowe krzyżówek.

Sprzedaż prasy drukowanej rozwija też Biedronka. W ofercie sieci znaleźć można dzienniki ogólnopolskie, tygodniki opinii, magazyny poradnikowe i rozrywkowe, a w niektórych placówkach także dzienniki regionalne. Gazety prezentowane są na specjalnych ekspozytorach, umieszczonych najczęściej przed linią kas. Do sklepów Biedronki najpierw dostarczał je Ruch, a obecnie – według Presserwisu - Garmond Press. Jest to kolporter, który obsługuje też m.in. takie sieci jak: Intermarche, Kaufland, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Rabat, Społem, Lewiatan i Żabka oraz Pocztę Polską.

Również Netto Polska ma w swoich sklepach stoiska partnerskie, w tym 255 saloników prasowych.

Katarzyna Pierzchała 5584 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.