Nowe otwarcie Fortu Wola w Warszawie

Nieczynne od pięciu lat centrum handlowe Fort Wola wybudowane 22 lata temu na granicy Woli i Bemowa w Warszawie jest już wyremontowane i 16 lutego znów otworzyło swoje drzwi dla klientów. Wśród najemców jest Kaufland.

Zlokalizowane przy ul. Połczyńskiej 4 Centrum Handlowe Fort Wola po kilku latach zamknięcia oddał do dyspozycji klientów ponad 70 sklepów i punktów usługowych oraz 900 miejsc parkingowych.

Największym najemcą jest  Kaufland, który w Centrum Handlowym Fort Wola będzie otwarty dla klientów od pon. do sb. w godz. 7-22 i w niedziele handlowe w godz. 9-20.

Tym samym w Polsce sieć ma już 240 marketów, z uwzględnieniem nowego sklepu w Forcie Wola i zatrudnia ok. 15 000 osób.

W Forcie powstał też kolejny, 90. już sklep Maxi Zoo, ale wyjątkowy, bo w nowym, odświeżonym formacie. - Zmieniliśmy cały dotychczasowy design. Nasze placówki zyskały jasną, przyjazną tonację, a także zupełnie inne oświetlenie. Postawiliśmy również na połączenie minimalistycznego, industrialnego wyglądu z elementami skandynawskiego wzornictwa. Zastosowanie niższych regałów poprawi widoczność, a części modułowe dadzą dużą elastyczność w tworzeniu atrakcyjnych ekspozycji produktowych. Udoskonalony format to wyjście naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom i potrzebom klientów. Chcemy zachęcić ich do odkrywania naszych produktów i wypróbowania czegoś zupełnie nowego - mówi Grzegorz Kaprzyk, dyrektor ds. rozwoju Maxi Zoo Polska.

Otwarcie w Warszawie zapoczątkowało unowocześnione oblicze sklepów stacjonarnych Maxi Zoo Polska. I choć ograniczona powierzchnia w Forcie Wola nie pozwoliła na zrealizowanie konceptu w pełnej formule, kolejne placówki będą zawierały wszystkie nowości i dodatkowe serwisy. Sieć zaprasza do sprawdzania nowości razem ze swoimi pupilami.

W Forcie Wola otwarto też m.in. kolejną w tej dzielnicy drogerię Hebe. Z tej okazji w dniach 16-20.02.2023 r. na klientów czeka specjalna oferta – przy zakupach za min. 80 zł z kartą My Hebe otrzymają rabat 20 zł.

Fort Wola pierwotnie uruchomiono w 2001 r. Głównym najemcą spożywczym był w nim początkowo hipermarket Géant francuskiej Grupy Casino, która jednak w 2006 r. opuściła Polskę i sprzedała swoje hipermarkety niemieckiej Grupie Metro. Niemcy po 10 latach sprzedali biznes, tym razem Francuzom z Auchan. Jednak zdążyło ono podziałać w nowym miejscu zaledwie rok - przestarzała formuła Fortu Wola w porównaniu z innymi, nowszymi i bardziej nowoczesnymi galeriami handlowymi spowodowała, że centrum zaczęło tracić klientów.

W międzyczasie po drugiej stronie ulicy Połczyńskiej, przy której zlokalizowany jest obiekt wyrosły osiedla mieszkaniowe, które mogą zapewnić najemcom klientów. Zamknięcie dwóch położonych w pobliżu hipermarketów Tesco (przy Połczyńskiej i Górczewskiej) spowodowało, że właściciel Fortu Wola zdecydował się na gruntowny remont Fortu.

16 lutego 2023 r. Fort Wola, po kilku latach przerwy, otworzył swoje drzwi dla klientów, tym razem w nowej, dopasowanej do aktualnych potrzeb, odsłonie. W dniu otwarcia i przez kolejne dni na odwiedzających Fort czekają atrakcje i promocje.

Ilona Mrozowska 4905 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.