Nowym dyrektorem operacyjnym w Netto Polska został Marcin Grossy (na zdjęciu), z firmą związany od 2001 r. Nowe stanowisko objął tydzień temu – ustalił HandelExtra.pl.

Sklepy sieci zna od podszewki, gdyż zaczynał od stanowiska kierownika placówki w Szczecinie. Następnie pełnił rolę kierownika okręgowego i regionalnego, by później, z poziomu centrali, przejąć odpowiedzialność za egzekucję strategii operacyjnej i zarządzanie procesami, w tym w zakresie wsparcia operacji. Odpowiadał również za integrację Tesco i Netto w wymiarze operacyjnym. Z firmą związany jest od 2001 r.  Na stanowisku dyrektora operacyjnego zastąpił Krzysztofa Kamińskiego, który po ponad 3,5 roku pracy opuszcza Netto.

Kamiński przyznał w mediach społecznościowych, że w ciągu jego kadencji firma urosła z niespełna 380 sklepów do ponad 660, wiele placówek zmieniło się bardzo mocno. Miał też możliwość rozwijania konceptu 3.0, który stanowi już 70% wszystkich sklepów sieci, skutecznie przeprowadzał wraz z zespołem konwersję i integrację Tesco Polska, wprowadzał kasy samoobsługowe, nową komunikację cenową i wiele innych projektów, które wydarzyły się w tym czasie. Więcej o Krzysztofie Kamińskim pisaliśmy TUTAJ.

Sieć Netto zakończyła 2022 r. otwarciem ponad 60 nowych sklepów (w samym grudniu ruszyło pięć nowych placówek), co oznacza, że w Polsce operator ma już ich łącznie ponad 660. W 2023 r. planuje otworzyć 25 nowych i przeprowadzić 30 remontów. Kolejne sklepy zyskają strefy odpieku pieczywa i zostaną wyposażone w kasy samoobsługowe. Sieć Netto należy do Grupy Salling.