Zmiany w zarządzie w Brown-Forman

Sławomir Przywała został nowym dyrektorem sprzedaży firmy Brown-Forman Polska, producenta i dystrybutora alkoholi mocnych. Dołącza też do zarządu spółki.

To kolejny, wewnętrzny awans, na wysokim stanowisku w strukturach firmy Brown-Forman Polska w ostatnim czasie. W październiku ub.r. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora generalnego dystrybutora, które – w ramach wewnętrznej promocji - objął Filip Popławski. Pisaliśmy o tym TUTAJ,

Sławomir Przywała (na zdjęciu) będzie odpowiadał za realizację strategii sprzedaży wszystkich marek znajdujących się w portfolio dystrybutora alkoholi mocnych. Na rynku polskim są Jack Daniel’s, Finlandia Vodka i Woodford Reserve. Z Brown-Forman Polska związany jest od 7 lat, gdzie pracował na stanowisku channel manager traditional trade, stojąc na czele 14 osobowego zespołu, odpowiedzialnego za sprzedaż i dystrybucję produktów Brown-Forman w kanałach tradycyjnych (dystrybutorzy, cash&carry, sieci detaliczne, stacje benzynowe, B2B).

W ramach struktur organizacyjnych polskiej firmy, wspierany będzie przez zespół kierowniczy składający się z Filipa Popławskiego (dyrektor generalny), Beaty Mirowskiej (dyrektor finansowy), Doroty Pałysiewicz (dyrektor human resources) oraz Pawła Miziołowskiego (dyrektor marketingu).

Nowy dyrektor sprzedaży ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży sprzedażowej. Do Brown-Forman Polska dołączył w 2015 roku, wcześniej piastując stanowisko national key account manager w Mars Polska.

Brown-Forman International działa na 170 rynkach na świecie, zatrudnia ponad 5 000 pracowników i jest największą, amerykańską firmą – producentem i dystrybutorem alkoholi na świecie pod względem wartości (IWSR 2021). Brown-Forman Polska rozwija swoje marki zwłaszcza w segmencie premium i super premium (whisky Jack Daniel’s Tennessee należy do trzech najczęściej kupowanych marek w swojej kategorii). Polska jest obecnie w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej perspektywicznych dla rozwoju Brown-Forman, plasując się na szóstym miejscu pod względem wielkości sprzedaży.

Katarzyna Pierzchała 5584 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.