W Coca-Cola duże zmiany personalne!

Z dniem 1 lutego br. stanowisko dyrektorki generalnej na Polskę i kraje bałtyckie objęła Ruža Tomić Fontana.

Zastąpiła na tym stanowisku Jaaka Mikkela, który po czterech i pół roku w regionie awansował w strukturach Grupy Coca-Cola Hellenic, by jako dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu rozwijać kategorię alkoholi premium, piwa i przekąsek.

W ciągu ostatnich pięciu i pół roku, Ruža Tomić Fontana pełniła funkcję dyrektorki generalnej w Coca-Cola HBC w regionie krajów adriatyckich, tj. Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Słowenii. W tym czasie, wraz z zespołem, dokonała transformacji firmy, budując zaangażowanie wśród pracowników oraz wdrażając strategię 24/7 – polegającą na rozszerzeniu portfolio produktów na każdą porę dnia i okazję – szczególnie w kanałach HoReCa oraz dużych sieciach handlowych. Działania te zapewniły stabilny wzrost przychodów firmy i znaczący wzrost udziałów rynkowych Coca-Cola HBC na wszystkich trzech rynkach.

Przed dołączeniem do Coca-Cola Hellenic Ruža Tomić Fontana zdobywała doświadczenie w marketingu strategicznym m.in. w trakcie swojej 5-letniej kariery w branży farmaceutycznej. Po dołączeniu do Coca-Cola Hellenic w 2002 roku pełniła kluczowe stanowiska zarządcze, m.in. dyrektorki sprzedaży w regionie Adria oraz dyrektorki marketingu w Chorwacji. Od 2019 r. Tomić Fontana pełni również rolę prezeski zarządu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Chorwacji.

– Objęcie stanowiska dyrektorki generalnej w regionie o tak dużym potencjale, a także możliwość kontynuowania drogi obranej przez Jaaka i zespół to dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że wraz z naszymi partnerami będę mogła dalej rozwijać firmę w Polsce i krajach bałtyckich, a także wzmacniać relacje z klientami, dostawcami i społecznościami lokalnymi oraz wspierać pracowników w osiąganiu celów i nieustannym rozwoju zawodowym. Jestem przekonana, że z tak silnym i zaangażowanym zespołem, jaki mamy w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie oraz dzięki stałej współpracy z naszymi partnerami, będziemy kontynuować wzrost i odnosić kolejne sukcesy – powiedziała Ruža Tomić Fontana.

Joanna Hamdan 14707 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.