Z Netto Polska odchodzi wiceprezes Krzysztof Kamiński

Wiceprezes i dyrektor operacyjny Netto Polska Krzysztof Kamiński po ponad 3,5 roku pracy opuszcza firmę, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

- Chciałbym podziękować za te prawie 3,5 roku wspólnej pracy wszystkim koleżankom i kolegom w Biurze Głównym, w sklepach i magazynach. Wiele wspólnie osiągnęliśmy - napisał na Linkedinie Krzysztof Kamiński.

Były już wiceprezes Netto Polska przyznaje, że w ciągu jego kadencji firma urosła z niespełna 380 sklepów do ponad 660, wiele placówek zmieniło się bardzo mocno. Miał też możliwość rozwijania konceptu 3.0, który stanowi już 70% wszystkich sklepów Netto, skutecznie przeprowadzał wraz z zespołem konwersję i integrację Tesco Polska, wprowadzał kasy samoobsługowe, nową komunikację cenową i wiele innych projektów, które wydarzyły się w tym czasie.

- Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu, pracy, zaangażowaniu i sercu wspaniałego zespołu. Za to wszystko bardzo dziękuję. To był dla mnie osobiście wspaniały czas. Zabieram ze sobą fantastyczne wspomnienia. Życzę Wam powodzenia i będę z życzliwością trzymał kciuki za Was i za Netto - mówi Krzysztof Kamiński.

Jak sam o sobie mówi, jest doświadczonym i skutecznym profesjonalistą w handlu detalicznym oraz entuzjastą handlu detalicznego, świadomym trendów rynkowych i perspektyw na przyszłość. Przez całą swoją karierę zarządzał zespołami sklepów różnej wielkości, obszarów i formatów (w tym sklepów spożywczych online), wprowadzając szereg usprawnień, projektów i zmian finansowych i operacyjnych.

Krzysztof Kamiński zaczynał ścieżkę zawodową w sieci Kaufland, pracował też w spółce Ahold i przez ponad 11 lat w Tesco Polska, gdzie zarządzał oddziałem hipermarketów i odpowiadał za realizację strategii firmy, zarządzanie zespołem ponad 10 tys. pracowników, za operacyjne i finansowe KPI jednostki biznesowej. W Netto Polska rozpoczął karierę w 2019 r.