Od 1 lipca 2023 r. Unilever z nowym CEO

Nowym dyrektorem generalnym Unilevera zostanie Hein Schumacher. Zastępina tym stanowisku Alana Jope, który po 37 latach pracy przejdzie na emeryturę.

Hein Schumacher obecnie piastuje obowiązki dyrektora generalnego w globalnej firmie mleczarskiej i żywieniowej Royal FrieslandCampina, a w październiku 2022 r. został dyrektorem niewykonawczym firmy Unilever. Pracę na stanowisku dyrektora generalnego Unilever rozpocznie 1 lipca 2023 r.

Hein Schumacher ma doświadczenie w wielu wiodących firmach z branży dóbr konsumpcyjnych. Jako dyrektor generalny Royal FrieslandCampina, firmy o obrotach rzędu 11 mld euro, działającej w ponad 40 krajach, dokonał znaczących zmian zarówno w jej portfelu, jak i samej organizacji przekształcając ją w bardziej ukierunkowany, napędzany wzrostem i zrównoważony biznes.

Przed dołączeniem do Royal FrieslandCampina jako CFO w 2014 r., Hein Schumacher pracował przez ponad dekadę pracował w HJ Heinz. Pracował także jako kontroler korporacyjny w Azji i Ameryce Środkowej dla Royal Ahold NV.

- Cieszymy się, że możemy powitać Heina jako naszego nowego dyrektora generalnego po szeroko zakrojonym, globalnym procesie poszukiwań. Hein jest dynamicznym, kierującym się wartościami liderem biznesowym, który ma zróżnicowane doświadczenie i doskonałe osiągnięcia w branży dóbr konsumpcyjnych. Ma wyjątkowe zdolności strategiczne, sprawdzoną skuteczność operacyjną i duże doświadczenie zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Zarząd oczekuje, że Hein zrealizuje pełny potencjał Unilever - powiedział Nils Andersen, przewodniczący Unilever PLC.

Zdjęcie: Unilever

Joanna Hamdan 14707 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.