Problem posiadaczy karty Moja Biedronka

Przy próbie skorzystania z jednorazowej oferty promocyjnej dostępnej dla posiadaczy karty Moja Biedronka, przy kasie nie nalicza się rabat. Powód? W historii transakcji widać, że ktoś dokonał już zakupu w tej promocji, ale w innym mieście.

Na zjawisko podszywania się pod posiadacza karty Moja Biedronka zwróciła uwagę czytelniczka SpidersWeb.

Okazuje się, że choć sama jest z Warszawy, w historii transakcji w aplikacji widzi, że ktoś równolegle korzysta z jej konta i robi zakupy ... we Wrocławiu.

Jak to możliwe? Według SpidersWeb,  prawdopodobną wersją jest to, że ktoś z kolejki zapamiętał numer, który właścicielka karty podyktowała kasjerowi. Możliwy jest również po prostu błąd systemu Biedronki, który powoduje mylne przypisywanie transakcji do obcych kont klientów sieci.

Istnieją setki tysięcy różnych aplikacji dostępnych w szeregu sklepów z aplikacjami dla każdego popularnego rodzaju urządzenia inteligentnego. Według uzyskanych informacji w sklepach z aplikacjami przybywa ponad 1 600 nowych aplikacji dziennie. Przeciętny użytkownik smartfona pobiera 37 aplikacji. Aplikacje mogą być oferowane użytkownikom końcowym za niewielką opłatą lub bez żadnych kosztów bezpośrednich oraz mogą mieć grono użytkowników liczące tylko kilka osób lub wiele milionów.

Liczba zarejestrowanych klientów posługujących się kartą Moja Biedronka już w ubiegłym roku przekroczyła 14 mln osób. 30 maja 2022 r., kiedy Biedronka umożliwiła pobieranie aplikacji z Apple App Store i Google Play, każdego dnia przybywa w niej od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. klientów.

 

 

 

Ilona Mrozowska 4905 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.