W Aldim rośnie sprzedaż produktów wege

Zwłaszcza tych, które stanowią zamienniki mięsa i nabiału. Skutecznym dla nich wsparciem sprzedaży są promocje.

Reprezentatywne badanie Appino przeprowadzone na zlecenie Aldi Nord i Aldi Süd ujawniło, że 90% respondentów oceniło stosunek ceny do jakości wegańskiej oferty Aldi jako "raczej dobry" lub "bardzo dobry"*. Jak dodaje Aldi, z innych badań wynika, że ponad 90% ludzi chciałoby prowadzić bardziej zrównoważony styl życia, ale tylko jeden na dziesięciu zdołał zmienić swoje zachowania zakupowe i konsumpcyjne**.

W ślad za tym dyskonter nieustannie rozwija i poszerza asortyment produktów wege. Aldi dostrzega również rosnący trend zainteresowania alternatywami i zamiennikami mięsa i nabiału, czego przykładem jest wzrost sprzedaży marki własnej Gut Bio w minionym roku aż o 25%.

Najchętniej kupowanymi produktami marki Gut Bio są: Bio Napój owsiany 1 l, Bio jogurt Naturalny, Bio jogurt owocowy oraz Bio napój migdałowy/kokosowy 1 l. 

Pomimo tego, że Polacy w dobie inflacji szukają oszczędności, wciąż zwracają uwagę na świadome odżywianie i korzystają z każdej okazji, by zadbać o własne zdrowie. Potwierdzeniem tego trendu jest fakt, że podczas dedykowanych promocji wzrost zainteresowania marki Gut Bio sięga aż 100%.

* Kantar Sustainability Sector Index 2022

** Przebadano osoby w wieku 18-65 lat, które regularnie kupują wegańskie produkty

Joanna Hamdan 14707 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.