Bon Turystyczny jeszcze tylko do końca marca 2023

Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić jeszcze tylko do 31 marca 2023 r. 80% środków z tego programu zostało już wykorzystanych. 20% wciąż czeka na swoją kolej. Czasu pozostało niewiele.

Od uruchomienia programu Polski Bon Turystyczny w lipcu 2020 r. do końca 2022 r. zrealizowano 3 558 618 bonów na kwotę ok. 2,95 mld zł. Wyliczono, że najwięcej środków trafiło do podmiotów turystycznych z województw: małopolskiego (625 mln zł), pomorskiego (519 mln zł) i zachodniopomorskiego (456 mln zł).

Jak wynika z informacji Polskiej Organizacji Turystycznej, na które powołuje się PAP, największe wzrosty aktywacji i wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego w 2022 r. obserwowane były tradycyjnie w okresie ferii, majówki i wakacji.

Od początku obowiązywania programu, tylko do 1% obiektów turystycznych nie zawitali klienci z bonem. Z kolei dla 41% z nich to właśnie bon turystyczny, był bodźcem motywującym do zorganizowania wypoczynku, a 1/3 krajowych turystów wybrała się z nim w miejsca dotychczas nieodwiedzane, często w swojej najbliższej okolicy. Najaktywniej z Polskiego Bonu Turystycznego korzystali mieszkańcy województwa śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego.

Program Polski Bon Turystyczny obowiązuje jeszcze tylko do 31 marca 2023 r. w ponad 28 tysiącach miejsc w całej Polsce. Do wykorzystania pozostaje ok. 393 mln zł w bonach. Bonem można zapłacić za pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym lub za imprezy turystyczne, zimowiska, jednodniowe wycieczki bez noclegu. Możliwe jest także opłacenie Polskim Bonem Turystycznym zaliczki na usługi turystyczne, które odbędą się w późniejszym terminie, np. przyszłoroczne wakacje.

Aktywacja bonu dzieje się przez platformę PUE ZUS. Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.

Ferie 2023 to doskonały moment na wykorzystanie bonów przez te rodziny, które jeszcze tego nie zrobiły.

 

Ilona Mrozowska 4832 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.