Kurierzy DHL Parcel dostarczą przesyłki z Allegro nie tylko w Polsce

DHL Parcel rozpoczyna współpracę z Allegro. Obejmuje ona zarówno doręczenie w ramach popularnej na polskim rynku usługi Allegro Smart!, jak również dostawy międzynarodowe, do klientów z krajów Unii Europejskiej.

Kurierzy DHL dostarczą przesyłki z Allegro do klientów z Polski oraz 24 innych krajów Unii Europejskiej. Klienci, którzy mają Allegro Smart! mogą skorzystać z darmowej dostawy kurierem DHL. Obecnie z programu korzysta już ponad 5 mln klientów, a liczba ofert z darmową dostawą na platformie przekroczyła 160 mln. Klienci zaoszczędzili na przesyłkach już ponad 5,2 mld zł.

Z kolei współpraca na rynku dostaw międzynarodowych umożliwia klientom z praktycznie całego kontynentu wygodne i szybkie zakupy na platformie Allegro.com, dostępnej już w wersji angielskiej, czeskiej i ukraińskiej.

– Widzimy wyraźnie, że jakość usług kurierskich przekłada się na zadowolenie klientów z całego procesu zakupowego na Allegro, dlatego poszerzając grono partnerów logistycznych postawiliśmy profesjonalnego operatora, który zapewnia nie tylko szybką dostawę, ale także elastycznie reaguje na potrzeby klientów - tłumaczy Łukasz Szczepański, vp of delivery experience w Allegro. - Dzięki naszej współpracy miliony nowych klientów zyskają wygodniejszy i łatwiejszy dostęp do asortymentu Allegro.com, a współpracujący z nami sprzedający możliwość rozwoju poza Polską bez dodatkowych formalności czy inwestycji – mówi.

Czechy to, obok Francji, czy Wielkiej Brytanii, jeden z głównych kierunków przesyłek nadawanych z Polski. Wysoki potencjał dynamicznego rynku czeskiego mocno stymulują wyjątkowo konkurencyjne ceny dostaw kurierskich DHL, porównywalne z kosztami przesyłek krajowych. Nasi południowi sąsiedzi to również jeden z głównych kierunków inwestycyjnych Allegro. Spółka zapowiedziała ekspansję od Morza Bałtyckiego do Morza Śródziemnego, w tym na rynku czeskim.

Zdecydowanym liderem przesyłek nadawanych z Polski nadal pozostają jednak Niemcy – ten kierunek generuje prawie 30% całego polskiego eksportu. Wpływa na to kilka czynników, m.in. dwukrotnie wyższa niż w Polsce liczba potencjalnych konsumentów oraz bliskie sąsiedztwo i zamożność niemieckiego społeczeństwa.

Z raportu Last Mile Experts wynika, że w 2021 r. w Europie kurierzy dostarczyli ponad 10,6 mld paczek klientom indywidualnym. Tylko w Polsce był to  ponad miliard przesyłek. Wartość europejskiego rynku usług kurierskich B2C przekroczyła 80 mld euro.