Trwa głosowanie w plebiscycie na Najlepszy Roślinny Produkty 2022

Piąty plebiscyt na Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2022 kampanii RoślinnieJemy wszedł w kolejny etap - publiczność konsumencka przez cały styczeń 2023 r. będzie mogła oddawać głosy na wybrane przez siebie produkty i marki roślinne.

Mają to być produkty, które szczególnie zapadły im w pamięć, wpłynęły na ich zwyczaje żywieniowe lub ułatwiły dostęp do pełnowartościowej diety roślinnej.

W kategorii Najlepszy Roślinny Produkt o prestiżowy tytuł walczy prawie 20 produktów z różnych kategorii: alternatywy nabiału, gotowe dania, słodkie przekąski i oczywiście roślinne zamienniki mięsa. O miano Roślinnego Game Changera konkurują różne kreatywne inicjatywy: wyrównanie cen produktów roślinnych i mięsnych w IKEA, pierwsza lada z roślinnymi alternatywami mięsa marki Bezmięsny w sieciach Carrefour, dynamiczny rozwój marek Alpro, Roślinny Qurczak Apollo i OneDayMore, wspieranie rozwoju młodych marek przez akcelerator foodtech.ac, rozwój roślinnych marek własnych sieci Lidl, Biedronka i Żabka - to wszystko sprawiło, że w 2022 roku branża roślinna osiągnęła kolejne stadium rozwoju.

- Z roku na rok coraz trudniej zawęzić listę do głosowania. Najbardziej ekscytuje mnie głosowanie w kategorii Nowej Roślinnej Marki – wygrana w tej kategorii to w mojej opinii też swego rodzaju wyznacznik tego, co lada dzień będzie najciekawsze w polskiej branży roślinnej - mówi Maciej Otrębski z kampanii RoślinnieJemy.

Wszystkie marki nominowane w tej kategorii oferują wysokiej jakości roślinne produkty, w dużej mierze oparte na białku pochodzącym ze strączków, co pokazuje, w którą stronę rozwija się roślinna branża. Ostatnią kategorią, w której swoje głosy oddają konsumenci, jest Roślinny Debiut Gastronomiczny - tu obok dań restauracyjnych z alternatywami ryb nominowane zostały roślinne kanapki kilku sieci kawiarni, roślinne sieci franczyzowe, którym udało się w zeszłym roku dynamicznie rozwinąć, czy piekarnie z wegańskimi słodyczami.

Formularz głosowania wraz ze wszystkimi finalnymi nominacjami dostępny jest pod tym linkiem. Oprócz czterech kategorii konsumenckich w plebiscycie zwycięży jeden Najlepszy Produkt dla Profesjonalistów, jednak w tej kategorii wyboru dokonuje jury. Więcej informacji można znaleźć w kanałach RoślinnieJemy.