Festiwal Pizzy w Pizzy Hut najdroższy od lat. Internauci bezlitośni

Festiwal Pizzy w Pizza Hut, to wydarzenie które odbywa się pod hasłem: Jesz i pijesz, ile chcesz. Za z góry określoną kwotę można wówczas zamówić dowolną ilość pizz, z napojami lub bez. Internautom nie podobają się tegoroczne ceny akcji i emocjom dają upust w komentarzach.

W dniach poniedziałek-czwartek za zakup pizzy w Pizza Hut w ramach wspomnianej promocji trzeba zapłacić 45,99 zł (przy czym za tę kwotę można zamówić tyle pizzy ile się chce), z dolewką - 51,99 zł. W weekendy jest to odpowiednio: 51,99 zł i 57,99 zł. Promocja trwa do 27.02 tylko na miejscu w restauracjach Pizza Hut z obsługą kelnerską.

Zdaniem internautów ceny w tegorocznej odsłonie wydarzenia są zbyt wygórowane, a fakt, że w weekendy są dodatkowo wyższe, jest dla nich zupełnie niezrozumiały (w poprzednich edycjach cena była jedna, bez względu na dzień tygodnia). I tak pod postem Pizzy Hut o Festiwalu Pizzy w 2023 r. nieustannie pojawiają się komentarza krytykujące sieć, w tym takie, które pokazują wzrost cen na Festiwalu od 2014 r., kiedy to można było "zjeść ile się chce" za ok. 25 zł.

"Ja rozumiem że inflacja więc cena musi być wyższa niż zeszłoroczna. Ale zrobiliście podwyżkę o 44,44%. Czy to jednak trochę nie przesada?"

"Pamiętam, że ostatnio byłem na festiwalu pizzy we wrześniu 2021 r. Fajna opcja na spędzenie razem popołudnia i zjedzenie niezłych pizz. Niestety obecna cena to wg mnie spora przesada i niestety, ale w tym roku odpuszczam. Wzrost o 16 zł rok do roku... Wielka szkoda"

"Cici's Pizza w USA ma opcję jesz ile chcesz, codziennie, za 5,49$ czyli za jakieś 20 zł. Byłem, jadłem wiele razy. Uczcie się od najlepszych bo dluuuuuga droga przed wami".

Żadnego krytycznego komentarza Pizza Hut nie pozostawia bez odpowiedzi tłumacząc, że wzrost cen związany jest przede wszystkim ze wzrostem cen składników. - Zorganizowanie Festiwalu było dla nas ważne, bo wiemy jak bardzo czekaliście na niego cały rok. Jednak zachowanie najwyższej jakości pizzy to nasz priorytet, stąd zmiany w tegorocznym cenniku - wyjaśnia Pizza Hut.

Wyższe ceny w weekend od tych w dni powszednie sieć tłumaczy faktem, że w tygodniu ceny są w zasadzie ofertą promocyjną, aby więcej osób mogło z niej skorzystać.

Ale wśród internautów pojawiają się też głosy rozsądku:

"(...)  Porównanie ceny z 2023 do 2014 jest tylko wtedy zasadne gdy porówna się minimalne wynagrodzenie, 10 lat temu było to niecałe 1700 zł, dzisiaj to 3400..Można porównywać tak długo, ceny prądu wzrosły o kilkaset procent, ceny żywności o kilkadziesiąt.. Byłam na festiwalu w ten weekend i nawet zastanawiałam się, jak to możliwe, że Pizza Hut ciągle prowadzi ten festiwal i jak to możliwe że im się to opłaca przy dzisiejszych warunkach , cenach, stawkach, wynagrodzeniach etc...Dla mnie ta cena jest bardziej niż adekwatna, no ale widać, że dla większości rodaków, zawsze będzie powód do dramy".

Ów wpis Pizza Hut skomentowała krótko: "Dzięki za słowa wsparcia".