Velvet CARE podpisuje umowę przedwstępną zakupu udziałów w spółce Almus

Velvet Care podpisał umowę przedwstępną zakupu 100% udziałów w firmie Almus, zlokalizowanej w Słomnikach w województwie małopolskim. Obie firmy zajmują się produkcją wyrobów higienicznych.

Na zdjęciu: Artur Pielak, prezes Velvet Care

Po połączeniu firm, Velvet Care zwiększy łączne moce przetwórcze o blisko 40%, do ok. 250 tys. ton rocznie, dołączając tym samym do grupy pracodawców zatrudniających ponad 1000 osób. Transakcja podlega obecnie zatwierdzeniu przez UOKiK. Przewiduje się, że ostateczna decyzja zapadnie jeszcze w tym kwartale. Kolejnym celem spółki do 2025 r. ma być osiągnięcie poziomu 2 mld zł przychodu, o czym HandelExtra.pl napisał jako pierwszy już we wrześniu 2022 r. [szczegóły tutaj].

Velvet Care to polska firma założona w 2013 r., której sercem jest dynamicznie rozwijająca się fabryka zlokalizowana w Kluczach k/Olkusza. To producent wyrobów higienicznych pod marką Velvet, jak również marek własnych sieci handlowych. Spółka w 2022 r. osiągnęła historyczny sukces przekraczając 1 mld zł obrotu, a na poziomie wyniku skonsolidowanego wraz z czeską spółką Moracell (akwizycja z 2020 r.) realizując sprzedaż sięgającą około 1,3 mld zł.

Realizując konsekwentnie założenia strategii i wkraczając w 10. rok swojej działalności Velvet Care ogłoisł podpisanie umowy przedwstępnej dotyczącej akwizycji firmy Almus - także producenta wyrobów z kategorii papierów toaletowych i ręczników papierowych.

Almus, to firma rodzinna założona w 1997 r., posiadająca zakład produkcyjny w Słomnikach, w odległości około 60 km od Klucz, gdzie znajduje się zakład produkcyjny Velvet Care. Obie firmy działają w województwie małopolskim i są częścią Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Krakowskiego Parku Technologicznego).

Po sfinalizowaniu akwizycji Velvet Care będzie dysponować 23 liniami przetwórczymi o łącznej wydajności ok. 250 tys. ton rocznie oraz 5 magazynami znajdującymi się w trzech zakładach produkcyjnych: w Kluczach, w Słomnikach i Żabcicach (Czechy). Firma planuje dalszy rozwój biznesu na rynkach Europy Środkowej zapowiadając pracę nad kolejnymi strategicznymi akwizycjami.

Transakcja nabycia udziałów w firmie ALmus jest ważnym elementem przyjętej strategii rozwoju spółki Velvet Care, nakreślonej przez zarząd oraz jej większościowego udziałowca Abris Capital Partners, mającej na celu konsekwentne budowanie silnej pozycji lidera branży papierniczej w Europie Środkowej. Współpraca biznesowa spółek będzie mogła rozpocząć się po podpisaniu umowy sprzedaży udziałów, co nastąpi do zatwierdzeniu transakcji przez UOKiK.

- Od momentu powstania firma Velvet Care konsekwentnie stawia na rozwój biznesu. Akwizycja Almus to strategiczna decyzja, która wzmacnia naszą pozycję jako lidera w branży papierniczej w regionie Europy Środkowej. Po historycznym wydarzeniu w 2022 r., jakim było przekroczenie obrotu 1 mld zł oraz po włączeniu spółki Almus do Grupy Velvet Care zarząd jest gotowy do wyznaczenia nowych ambitnych celów. Kolejny krok milowy, który planujemy wykonać do 2025 r. to osiągniecie obrotu na poziomie 2 mld zł - zapowiada Artur Pielak, prezes Velvet Care.

- Dzięki współpracy z Velvet Care otwieramy nowy rozdział w historii Almus, pod kątem dalszych planów rozwoju firmy, nowych produktów, kategorii i rozbudowy infrastruktury. Jest to także szansa pozyskania nowych klientów w kraju i za granicą oraz współpraca w zakresie produkcji, w tym dostawy najwyższej jakości bibułki tissue wytwarzanej w zakładzie w Kluczach. To również nowe możliwości rozwoju zawodowego dla pracowników w ramach szerokich struktur Velvet Care - dodaje Wojciech Starnawski, prezes Almus.

red/PAP