Nowa usługa sieci: "Wypożycz z Carrefourem"

Wraz ze start-upem Rentall & Partners Carrefour wprowadza w życie nową usługę - możliwość wypożyczenia konsumentom produktów elektronicznych, takich jak: komórki, tablety czy komputery. Póki co usługa testowana będzie w jednym kraju.

Usługa "Wypożycz z Carrefour", na razie dostępna wyłącznie w wybranych sklepach w Hiszpanii, oferuje klientom możliwość wypożyczenia szerokiej gamy urządzeń elektronicznych. Wystarczy, że użytkownik uiści opłatę za wybrany przez siebie okres - informuje serwis esmmagazine.com.

Miesięczna opłata obejmuje dostawę produktu, ubezpieczenie od uszkodzeń i kradzieży, pomoc techniczną i przedłużoną gwarancję. Po zakończeniu umowy Carrefour skontaktuje się z konsumentami w celu zaproponowania terminu i miejsca odbioru wypożyczonego sprzętu, który następnie zostanie odkupiony przez Rentall & Partners, a ta z kolei sprzeda go firmom odkupującym. Jeśli jednak użytkownicy są zainteresowani zatrzymaniem produktu, sprzedawca rozpatrzy prośby klientów dotyczące wynajmu z opcją zakupu.

Firma Rentall & Partners opracowała swoją platformę inteligentnego wynajmu przy wsparciu EIT Digital Innovation Factory, europejskiej organizacji zajmującej się innowacjami cyfrowymi i edukacją w zakresie przedsiębiorczości.

Carrefour nie jest jedynym detalistą, który współpracuje z Rentall Partners. Usługę wypożyczania klientom narzędzi do majsterkowania za miesięczną opłatą w Hiszpanii oferuje także sieć Leroy Merlin.

W planach Rentall & Partners na 2023 r. jest ekspansja na Francję i Włochy, a także rozszerzenie kategorii produktów dostępnych dla klientów o telewizory, panele słoneczne, baterie fotowoltaiczne i konsole do gier wideo.

Joanna Hamdan 14529 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.