Rossmann ujawnia, ile zapłacił podatków w Polsce

Kwota jest niebagatelna - łącznie to 1,01 mld zł!

Rossmann pochwalił się ile w 2021 r. zapłacił podatków oraz opłat. Łącznie było to 1,01 mld zł.

Co złożyło się na tę kwotę? 545,6 mln zł to podatek od towarów i usług (VAT), 238 mln zł to podatek dochodowy od osób prywatnych (CIT), 151,6 mln zł to składki ZUS płacone przez pracodawcę, 72,8 mln zł to podatek dochodowy od osób fizycznych, a 29,1 mln zł to pozostałe (np. podatek od nieruchomości, od środków transportu, PRFON czy akcyza).

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że Rossmann jest jednym z najefektywniejszych podatników CIT wśród firm handlowych. Wyniósł on 2,5% przychodów spółki.

Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska raporty strategii podatkowej prezentuje od 2020 r.  - Przygotowując ten dokument, chcemy nie tylko wywiązać się z obowiązków przewidzianych w ustawie o PDOP. Pragniemy także zaprezentować klientom, partnerom biznesowym, pracownikom i współpracownikom oraz wszystkim innym zainteresowanym zasady, którymi kierujemy się w swojej działalności biznesowej: rzetelnego płacenia podatków i wsparcia publiczno-prawnego do budżetu państwa oraz na rzecz lokalnych społeczności - zapewnia Rossmann.

Rossmann SDP powstała w 1993 r. Siedziba spółki mieści się w Łodzi. W 2021 r. firma uzyskała przychody podatkowe przekraczające równowartość 50 mln euro.  Obecnie w całej Polsce działa ponad 1,6 tys. sklepów sieci, a spółka zatrudnia 16,9 tys. pracowników. Oferuje swoim klientom 21 tys. produktów i wprowadza 7 tys. nowości rocznie.

Joanna Hamdan 14529 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.