Uber Eats: najdroższe zamówienie 2022 r. opiewało na 2065 zł

I nie zostało zarejestrowane w Warszawie. Prezentujemy najważniejsze trendy w dostawach żywności w Polsce w 2022 r., czyli co, gdzie i za ile.

Miniony rok bez wątpienia należał do burgerów. Według danych z platformy Uber Eats, od stycznia do listopada 2022 r. zamówiono ich ponad 2,5 mln. Z kolei pizza, która zajęła drugie miejsce w zestawieniu popularności - „zaledwie” około milion. Polacy dużo chętniej wybierają nieco pikantniejsze pizze z kiełbasą pepperoni. Dostawcy współpracujący z platformą Uber Eats dostarczyli ich prawie 10 tys. więcej niż margherity.

Polacy najczęściej korzystają z usługi dostawy w piątki oraz weekend. Dniem, w którym notowany jest najwyższy odsetek zamówień, jest niedziela — wtedy kurierzy współpracujący z Uber Eats realizują niemal 20% dostaw z całego tygodnia.

Najwięcej dań dostarczanych jest pomiędzy 17:00 a 19:00, z czego najpopularniejsza godzina to 18:00. W nocy najwięcej dostaw przypada na północ i tu liderem jest Trójmiasto, w którym zanotowano najwięcej dostaw nocnych. Lublin okazuje się drugim miastem w Polsce z największą liczbą potraw dostarczonych po północy, zaś Łódź zajmuje podium pod względem udziału zamówień zdrowych posiłków. Z kolei użytkownik, który złożył najdroższe zamówienie w tym roku, pochodzi z aglomeracji śląskiej — kosztowało go ono 2065 zł. 

Aby odpowiadać na potrzeby klientów, Uber Eats oprócz dostawy umożliwia również zamówienie dań z odbiorem osobistym w lokalu. Z tej możliwości najchętniej korzystają użytkownicy z Leszna – odbierają blisko co dziesiąte zamówienie.

Z kolei lokal, który może pochwalić się największą liczbą 5-gwiazdkowych dostaw to Rico z Warszawy. Natomiast restauracją, która może cieszyć się z najwierniejszego fana, jest drugi rok z rzędu lokal Mandala Express — również ze stolicy. Tylko od stycznia do listopada obsłużyła 610 zamówień złożonych przez jednego użytkownika.

Oprócz gwiazdek użytkownicy zostawiają też komentarze do zamówień. Bardzo chętnie wychwalają ulubione restauracje i ich potrawy. Szczególnie doceniają wielkość oraz obfitość dań, pozostawiając znaczną liczbę serduszek w komentarzach.

Często zdarzają się także prośby o zmianę składu potraw. Najczęściej chcą usunąć warzywa (takie jak sałata, pomidor i pikle) lub sos.