Pracownik Media Expert ratuje życie dziecku

Pan Damian, zatrudniony w Media Expert w Gołdapi, został bohaterem. Z wiedzą i opanowaniem ratownika medycznego zdiagnozował sytuację i pomógł dziewczynce, która zakrztusiła się cukierkiem.

O całym zdarzeniu dowiadujemy się z mediów społecznościowych, w których pracownicy sieci opisują sytuację. W Media Expert w Gołdapi kilkuletnia dziewczynka przyszła do sklepu z mamą i nagle zaczęła się dusić. Mama uderzała ręką w plecy córki, ale bezskutecznie. Krzyczała, wpadła w panikę... – informują pracownicy sklepu.

– Na hałas zareagował Damian. Chwycił dziewczynkę, ułożył ją na swojej ręce głową w dół, a drugą dłonią uderzał między jej łopatki. Sytuacji przyglądała się przerażona mama oraz inni klienci sklepu – relacjonuje zdarzenie jeden z pracowników Media Expert w Gołdapi.
Wszystko jednak dobrze się skończyło, dziecko zostało uratowane.

– Nie boimy się słowa „bohater”, bo to, co zrobił Damian zasługuje na największą pochwałę – donosi na Linkedin jeden z kolegów pana Damiana.

Pan Damian sam jest ojcem piątki dzieci, pewnie również dlatego zachował zimną krew i skutecznie udzielił dziewczynce pierwszej pomocy. – Cieszę się, że mam w załodze takiego pracownika jak Damian. Dziękuję, że jesteś z nami! – mówi menedżer sklepu.

Media Expert uczula: – Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest nie do przecenienia. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Dlatego zachęcamy do szkolenia się. Bądźmy bezpieczni!

Może rzeczywiście warto, by takie szkolenia organizowały sieci handlowe i firmy.