Grupa MOL rusza z rebrandingiem Lotosu

Sieć paliwowa poinformowała o przejęciu ponad 410 punktów nad Wisłą, spuścizny po Lotosie. To konsekwencja umowy zawartej z PKN Orlen, który sprzedał Grupie MOL całość udziałów w Lotos Paliwa. Przebudowa placówek ma się zakończyć jak najszybciej.

Grupa MOL określiła transakcję jako kamień milowy, ponieważ dąży ona do poszerzenia swojej sieci w Europie Środkowej i Wschodniej, donosi "ESM Magazine".

Przypomnijmy, że PKN Orlen ogłosił niedawno zawarcie z węgierskim MOL przyrzeczoną umowę sprzedaży na jej rzecz MOL 100% udziałów w Lotos Paliwa, spółce zarządzającej stacjami paliw, "za cenę, na którą składa się element stały w kwocie ok. 610 mln dol. oraz element zmienny, zależny od wysokości długu netto oraz kapitału obrotowego Lotos Paliwa, w dniu, w którym podpisano umowę przyrzeczoną".

Z kolei spółka zależna PKN Orlen spółka Unipetrol 1 grudnia 2022 r. zawarła z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company umowy, w wyniku których Orlen Unipetrol nabył 100% udziałów w spółce zależnej MOL. Jak donosi PAP, w wyniku zawarcia umów Orlen Unipetrol stał się właścicielem 79 stacji paliw zlokalizowanych na Węgrzech pod marką Lukoil, ponadto nabył kolejne placówki na Słowacji.

Jak informuje Grupa MOL, planuje rozszerzyć markę MOL w Polsce natychmiast, a rebranding sieci ma zostać zakończony tak szybko, jak to możliwe. Obejmie on m.in. wprowadzenie na rodzimy rynek marek Forcourt Fresh Corner (kompleksowa oferta żywności na wynos), a także Fresh Corner, oferującej klientom świeżą żywność oraz wysokiej jakości kawę.

- Grupa MOL była pionierem na wielu regionalnych rynkach, na których obecna jest Fresh Corner, wprowadzając do sklepów przy stacjach nabiał, ciastka i świeże pieczywo oraz bogatą ofertę gastronomiczną - poinformowała spółka.

Stacje paliw Slovnaft Polska działające w południowej Polsce również zostaną przebudowane i będą działać pod marką MOL, co zwiększy łączną liczbę punktów operatora w naszym kraju do blisko 500. Przypomnijmy, że Grupa MOL jest obecna w Polsce od 1997 roku.