Był kierownikiem sklepu, jest w zarządzie Dino

Rada nadzorcza Dino Polska powołała 2 grudnia Piotra Ścigałę na członka zarządu spółki. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia. Sieć wciąż nie ma prezesa.

Piotr Ścigała (na zdjęciu) jest związany z Grupą Dino Polska od 2003 r. W latach 2003-2004 był kierownikiem marketu Dino. Później przez 10 lat pełnił funkcje kierownicze w centrali firmy odpowiadając m.in. za obszary wsparcia istniejących i nowych marketów Dino, a także za kontrolę operacyjną sklepów.

W 2014 r. objął stanowisko dyrektora działu kontroli, w ramach którego organizuje i nadzoruje prace szeregu działów związanych z zapewnieniem jakości i funkcjonowaniem marketów sieci i centrów dystrybucyjnych. Jako członek kluczowych komitetów decyzyjnych spółki uczestniczy w rozwoju Grupy Dino. Ma wykształcenie średnie techniczne.

Warto wyjaśnić, że podmiotem dominującym Grupy Kapitałowej Dino jest Dino Polska SA. Jej pracami kieruje trzyosobowy zarząd, w składzie: Izabela Biadała, Michał Krauze oraz Piotr Ścigała. Wszyscy oni są związani z Dino od 2002-2003 r., kiedy to Grupa prowadziła zaledwie kilkanaście sklepów o łącznej powierzchni sali sprzedaży około 5 tys. mkw. i była w trakcie uruchamiania pierwszego centrum dystrybucyjnego. Przez kolejne lata Grupa Dino rozwinęła się w organizację zatrudniającą 32,4 tys. osób, prowadzącą sieć 1815 sklepów o łącznej powierzchni sali sprzedaży 710,4 tys. mkw. (dane na koniec 2021 r.).

Oprócz zasiadania w zarządzie spółki Izabela Biadała jest dyrektorem operacyjno-administracyjnym Dino, Michał Krauze dyrektorem finansowym, a Piotr Ścigała dyrektorem działu kontroli. Spółka nie ma obecnie prezesa zarządu.

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5524 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.