Biedronka deklasuje konkurencję liczbą otwarć

W jednym tygodniu Biedronka otworzy 11 nowych sklepów i kolejne trzy po modernizacji. To prawie 8 tys. mkw. powierzchni sali sprzedaży, 300 nowych pracowników, a także 70 kas tradycyjnych i samoobsługowych.

Większość z nich zlokalizowana jest w małych miejscowościach. Otwarcia nowych oraz wyremontowanych sklepów zaplanowano na 30 listopada oraz 1 i 2 grudnia. Jak zawsze, będą im towarzyszyły promocje. 

Niemal 8 000 mkw. powierzchni sali sprzedaży, prawie 300 nowych pracowników i 70 kas tradycyjnych oraz samoobsługowych – tak prezentuje się w skrócie bilans liczbowy dotyczący placówek, które sieć Biedronka otworzy  w tym tygodniu. Wszystkie z nich zaprojektowano w formacie 3.0, zakładającym między innymi zastosowanie ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenie LED czy urządzenia chłodnicze wykorzystujące gaz CO2.
 
Nowe placówki powstały w miejscowościach Tarnów, Tuchów (woj. małopolskie), Jednorożec (woj. mazowieckie), Ogrodniczki (woj. podlaskie), Bielawa (woj. dolnośląskie), Wrocław, Kowalów (woj. dolnośląskie), Myślenice (woj. małopolskie) i Parowa (woj. dolnośląskie) oraz w Krakowie i Katowicach. Po krótkim remoncie do dyspozycji klientów ponownie będą także zmodernizowane sklepy Biedronka w Brusach (woj. pomorskie), Międzyzdrojach i Lublinie.
 
Mając na uwadze potrzeby lokalnych mieszkańców, placówki w Jednorożcu, Ogrodniczkach, Kowalowie, Katowicach, Brusach i Parowej wyposażone zostały w ladę tradycyjną, oferującą mięsa i sery na wagę, również tych pochodzących od lokalnych dostawców. Z kolei sklepy w Lublinie, Tarnowie i Tuchowie wyposażono w automatyczną krajalnicę do chleba.
 
Otwarcia nowych sklepów związane są też z promocjami, które różnią się w zależności od placówki.
 
Biedronka ma w Polsce ok. 3400 placówek. Pod względem liczby otwarć w jednym tygodniu Biedronka deklasuje konkurencję. Jedynie Lidl otwiera od czasu do czasu więcej niż jeden sklep naraz - ostatnio 24 listopada. Wtedy to sieć uruchomiła pięć sklepów jednocześnie.
 
Lista nowych sklepów sieci Biedronka:
 
- Jednorożec k. Stegny, ul. Warszawska 12c – otwarcie 30.11
- Ogrodniczki, ul. Białostocka 3 – otwarcie 30.11
- Bielawa, ul. Wojska Polskiego 39 – otwarcie 30.11
- Wrocław, ul. Micińskiego 11/26 – otwarcie 30.11
- Kowalów, ul. Radowska 27 – otwarcie 30.11
- Kraków, ul. Bunscha 19 – otwarcie 30.11
- Katowice, ul. Adama Szebesty 2 – otwarcie 30.11
- Tarnów, ul. Dąbrowskiego 10 – otwarcie 1.12
- Tuchów, ul. Adama Mickiewicza 71 – otwarcie 1.12
- Myślenice, ul. Juliusza Słowackiego 112c – otwarcie 1.12
- Parowa, ul. Parowa 40 – otwarcie 1.12
 
Lista sklepów sieci Biedronka otwartych po modernizacji:
 
- Lublin, ul. Diamentowa 19 – otwarcie 1.12
- Brusy, ul. Wojska Polskiego 56 – otwarcie 1.12
- Międzyzdroje, ul. Gryfa Pomorskiego 25 – otwarcie 2.12 
Joanna Hamdan 14529 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.