30 sklepów Spar Express na stacjach paliw Avia

Spar Express to format convenience zlokalizowany na stacjach benzynowych. Już planowane są kolejne otwarcia w całej Polsce.

Liczba sklepów Spar Express na stacjach paliw Avia wzrosła do 30. W ostatnim czasie otwarto placówki w Grzegorzewie (woj. wielkopolskie), Puławach (woj. lubelskie), Siedlcach i Małkini Górnej (woj. mazowieckie) oraz Łozinie koło Wrocławia (woj. dolnośląskie).

Wszystkie sklepy oferują ciepłe dania, kanapki, zapiekanki w strefie Eat&Go i kawę w Bean Tree Cafe oraz są czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu. Planowane są kolejne otwarcia w całej Polsce.

Spar Express to format convenience, który spełnia podstawowe potrzeby klientów. Strefy relaksu w sklepach są wygodnym miejscem do jedzenia, picia i odpoczynku. Placówki są czynne 365 dni w roku.

- Tempo otwierania naszych placówek Spar Express na stacjach Avia jest w tym roku wręcz ekspresowe. Mamy już 30 sklepów i planujemy kolejne otwarcia. Widzimy, że jest zapotrzebowanie na właśnie taki format na stacjach paliw. Konsumenci tankując samochód nie chcą zwykłego sklepu, ale szerokiej oferty asortymentowej, ciepłych napojów i smacznych dań. Coraz częściej oczekują też propozycji rozbudowanych diet – na przykład wegańskiej czy bezglutenowej. Sklepy w sieci Spar idealnie odpowiadają na to zapotrzebowanie – mamy całą linię precyzyjnie zaprojektowanych produktów bezglutenowych i bezcukrowych marki własnej Spar, a także dania gotowe na wynos oraz soki pod marką Fresh to go – podkreśla Wayne Hodson, prezes zarządu sieci Spar w Polsce.

- Nasz pilotażowy projekt współpracy ruszył w grudniu ubiegłego roku, a już teraz możemy pochwalić się 30 stacjami Avia działającymi w formacie sklepowym Spar, co oznacza, że jest to już ponad 90% naszych stacji własnych. Widzimy, że klienci doceniają tę współpracę, co przekłada się na sukcesywne wzrosty sprzedaży w kategorii pozapaliwowej na stacjach Avia – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.