Maxima Grupe - od wtorku nowa prezes

29 listopada pracę na nowym stanowisku dyrektor generalnej Maxima Grupe rozpocznie Agnė Voverė.

 Agnė Voverė, która została mianowana prezesem zarządu i dyrektorem generalnym (CEO) Maxima Grupe, jest związana z grupą spółek VP od 2004 r., gdzie rozpoczęła swoją karierę jako kierownik ds. handlu w  Maxima LT. Już od 13 lat zajmuje kierownicze stanowiska w spółkach grupy VP. W marcu 2022 r. została powołana do kierowania Ermi Group i Ermitažas i do tego czasu przez dwa lata pełniła funkcję CEO Maxima International Sourcing.

W skład zarządu Maxima Grupe wchodzą ponadto Agnė Voverė (przewodnicząca), Tomas Rupšys, Arūnas Zimnickas, Karolina Zygmantaitė, Edvinas Volkas i Petar Pavlov.

Jak ustaliliśmy, Mantas Kuncaitis, który od 2018 r. był zaangażowany w spółki grupy VP, a przez ostatnie dwa lata kierował Maximą, opuszcza grupę. Deklaruje, że decyzje dotyczące swojej przyszłej kariery zawodowej podejmie po przerwie: - Ostatnie cztery lata były szczególnie intensywne, pełne wyzwań i możliwości. W tej chwili chcę zrobić sobie krótką przerwę, a potem zdecyduję o dalszym skupieniu się w grupie lub poza nią - zapowiada.

Maxima Grupe prowadzi sklepy detaliczne Maxima w krajach bałtyckich, Stokrotkę w Polsce, T-Market w Bułgarii oraz Barborę, internetowy sklep spożywczy działający w krajach bałtyckich i w naszym kraju.

Maxima Grupe  jest częścią grupy firm Vilniaus prekyba, która za pośrednictwem innych spółek zależnych, zarządza inwestycjami w sieci handlowe i apteczne oraz firmy deweloperskie i firmy wynajmujące nieruchomości w krajach bałtyckich, Szwecji, Polsce i Bułgarii.

 

Katarzyna Pierzchała 5524 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.