Stokrotka buduje czwarte centrum dystrybucyjne

Powstawjący w Rzeszowie obiekt ma zacząć funkcjonować w ostatnim kwartale 2023 r.

Zlokalizowany w województwie podkarpackim magazyn zajmie ponad 26 tys. mkw. powierzchni. Nowe centrum będzie docelowo zaopatrywać w artykuły spożywcze 250 sklepów sieci Stokrotka. Zatrudnienie znajdzie w nim nawet 200 osób. Rekrutacja ruszy na początku przyszłego roku.

- Powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Rzeszowie to kolejny dowód na dynamiczny rozwój naszej sieci. Konsekwentnie zwiększamy liczbę sklepów w całym kraju, w związku z czym rozbudowujemy również naszą sieć logistyczną. Centra dystrybucyjne są bardzo ważnym elementem w systemie dostaw - mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Jej zdaniem dzięki nowemu magazynowi Stokrotka zwiększy efektywność działania, skracając czas potrzebny na dostawy produktów do sklepów w województwie podkarpackim.

- Optymalizacja w tym zakresie jest dla nas ważna zarówno ze względu na kluczowe znaczenie w naszej ofercie produktów świeżych, wysokiej jakości, jak i wartość takich działań dla środowiska - dodaje Daria Raganowicz.

Jak zapewnia Stokrotka projekt rzeszowskiego centrum dystrybucyjnego uwzględnia liczne rozwiązania zapewniające logistyce sieci bardzo dobrą efektywność, a także elementy o proekologicznym znaczeniu. W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

W powstającym centrum zaplanowano również wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku. W magazynie zastosowane będzie ledowe oświetlenie. System chłodniczy zostanie zoptymalizowany pod względem zużycia energii i oparty o wykorzystanie naturalnych gazów. Dodatkowo konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Obecnie Stokrotka posiada trzy centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.