Kaufland ma już prawie 240 marketów

W czwartek 24 listopada otwiera się nowy sklep Kauflandu w Rzeszowie przy al. Rejtana. Rzeszowski market jest drugą placówką sieci w mieście oraz 238 sklepem Kaufland w Polsce.

Nowy Kaufland to ponad 6000 mkw. powierzchni i ponad 16 000 artykułów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych na półkach, w tym lada obsługowa dla serów, wędlin i produktów garmażeryjnych. Z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi w sklepie przygotowano Strefę Świadomego Odżywiania, w której można znaleźć produkty z niską zawartością cukru, produkty bezglutenowe, a także coraz bardziej popularne artykuły roślinne.W markecie znajduje się wędzarnia. Poza produktami spożywczymi dostępny jest szeroki wybór artykułów higienicznych, kosmetyków i gospodarstwa domowego.

W placówce zastosowano wiele udogodnień, które zapewnią klientom komfort podczas zakupów. Osoby preferujące płatności bezgotówkowe będą mogły korzystać z kas samoobsługowych. W markecie do dyspozycji kupujących oddano również szafki depozytowe, toalety oraz specjalne pomieszczenie dla rodziców z dzieckiem. W sklepie zamontowano panele cyfrowe, na których można sprawdzić ceny produktów, a przy ladzie obsługowej zapoznać się ze składem produktów na wagę.

w automacie, który zainstalowano w nowym sklepie, klienci mogą zwracać kaucjonowane szklane butelki, a w zamian otrzymać m.in. bon na zakupy w sklepach sieci.

W całej Europie Kaufland ma ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce jest to odpowiednio: 238 i ok. 15 000.

W czwartek 24 listopada również siostrzana sieć Kauflandu - Lidl (obie należą do niemieckiej Grupy Schwarz) uruchomi aż pięć nowych placówek: pierwszy sklep w Luboniu przy ul. Dębieckiej 1 A i w Nowym Tomyślu przy ul. Celnej 4 B, oraz kolejne: w Wągrowcu przy ul. 11 listopada 16, w Starogardzie Gdańskim przy ul. Zblewskiej 20 C i w Kołobrzegu przy ul. Dobrawy 3 [szczegóły TUTAJ].

Ilona Mrozowska 4767 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.