Duże zmiany w Auchan - jest nowe wyposażenie [GALERIA]

Nowe trendy konsumenckie wymuszają na operatorach sieci optymalizację asortymentu, ale też powierzchni sklepów. Przykładem takich inicjatyw jest modernizacja jednego z hipermarketów Auchan w Warszawie.

Hipermarket Auchan na północy stolicy, przy ul. Modlińskiej, jest jednym z najstarszych w całej sieci. Ruszył w 1998 r. i jest drugim sklepem Auchan w Polsce (pierwszy to otwarty w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą). Przez lata praktycznie nie zmieniał się. Jedynie od czasu do czasu poszczególne kategorie produktów pojawiały się w innych miejscach, co w opinii stałych klientów częściej bywało irytujące niż faktycznie niezbędne.

Ostatnio jednak w Auchan na ul. Modlińskiej widać proces gruntownych zmian.

W sklepie jestem z reguły raz w tygodniu, więc znam go od podszewki. Gruntowny remodeling widać w nim niemal od razu.

Zmieniają się działy nabiałowy, z pakowanym mięsem i garmażeryjny – wysokie otwarte regały chłodnicze są zastępowane przez dużo niższe urządzenia, których dodatkową zaletą jest fakt, że są zamykane. W dobie wysokich cen prądu urządzenia chłodnicze z drzwiami są wprost konieczne, aby obniżyć coraz wyższe rachunki, co widać już w działaniach kilku sieci handlowych. Producentem nowych lodówek Auchan jest firma Es System K, a towar do nich jest sukcesywnie przenoszony.

Kolejny powiew nowości - na sali sprzedaży pojawiły się cyfrowe czytniki cen. Wcześniej weryfikatory cen funkcjonowały dla klientów, jednak działały dość topornie - trzeba było bardzo precyzyjnie umieścić pod nimi towar, aby dowiedzieć się, co ile kosztuje. Na nowych modelach wszystko idzie sprawnie, przy okazji można też zobaczyć saldo programu lojalnościowego Skarbonka.

Auchan przetestowało też niskie regały na części działu rybnego – wciąż pod ścianą stoi wysoki i niezamykany regał m.in. ze śledziami, ale tuż obok niego stanęła dwustronna – niska i zamykana – wyspa z m.in. wędzonymi rybami i ich przetworami.

Kolejna zmiana dotyczy działu z karmą i akcesoriami dla zwierząt. Wcześniej umiejscowiony on był w „tylnej” części sklepu i sąsiadował z takimi stoiskami jak pakowane przetwory warzywne czy soki/napoje. Teraz awansował na przód hali sprzedaży – jest tuż przy wejściu, obok kas i stoiska z prasą. Pojawiła się tu jeszcze jedna nowinka – wysoka, wąska lodówka na karmę dla zwierząt, która wymaga chłodzenia.

Jakiś czas temu niemałą rewolucją było pojawienie się w tym hipermarkecie kas samoobsługowych. Ich strefa sukcesywnie się rozrasta – jest tu już 15 stanowisk do samodzielnej obsługi. Z ponad 50 kas tradycyjnych zostało już tylko około 20.

I jeszcze jedna nowość w Auchan – chłodzony regał na produkty z kończącą się datą przydatności do spożycia. Za każdym razem, kiedy obok niego przechodzę, cieszy się on dużym zainteresowaniem klientów.

Wiemy, że dużą transformację przechodzi Auchan w Piasecznie, a więc najstarszy hipermarket tej sieci w Polsce.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5467 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.