Rossmann wypłaca pracownikom premię inflacyjną

Wszystkie osoby podlegające składkom na ubezpieczenie społeczne oprócz rocznej premii świątecznej otrzymają w tym roku także specjalną wypłatę w wysokości 500 euro.

Odbywa się to w ramach tzw. rządowej "kompensacyjnej inflacyjnej premii", dzięki czemu kwota ta będzie dostępna dla pracowników netto.

- Nasi pracownicy wykazują ogromne zaangażowanie, jednocześnie martwiąc się o to, co przyniosą najbliższe miesiące. Bezpośredni udział w sukcesie firmy i możliwość wspierania ich w tych trudnych czasach jest dla nas fundamentalną troską – mówi Raoul Roßmann, rzecznik zarządu.

W kontekście możliwości stworzonej przez rząd federalny Niemiec Rossmann widzi dalszy potencjał, aby do 31 grudnia 2024 r. wypłacić łącznie do 3 000 euro bez podatku na pracownika. Jeśli pozwoli na to sytuacja ekonomiczna, Rossmann będzie nadal kontynuował trend, aby w nadchodzącym roku pracownicy mieli udział w sukcesie firmy.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.